ورود کاربر

فهرست مطلب

زخم ها و بهبودی آنها (Wounds and Healing)

زخم ها و بهبودی آنها

مشکل چیست؟

زخم هر گونه از بین رفتن تمامیت پوستی است. زخم ممکن است به صورت عمدی مثل برش جراحی یا غیر عمدی مثل زخم تروما ایجاد شود. انواع زخم شامل زخم جراحی، زخم نفوذی (مثل زخم چاقو)، له شدگی، سوختگی، پارگی، نیش ها، زخم های فشاری است. بلافاصله پس از وقوع زخم، التهاب با تجمع پلاکت ها شروع می شود. سپس لکوسیت ها به موضع حرکت کرده و مواظب عفونت زخم هستند. فاز پرلیفراتیو زمانی شروع می شود که سلول های اپیدرم به سمت زخم حرکت می کنند و لبه های زخم و مجاور آن را می پوشانند که معمولا در روز سوم شروع می شود. فاز فیبروبلاستیک با تشکیل کلاژن و فیبروبلاست رخ داده که اسکار زخم ایجاد می شود.

بهبود زخم به شیوه های متفاوتی رخ می دهد. بسته شدن اولیه زمانی رخ می دهد که لبه های زخم به هم نزدیک شده و بافت جدید یا گرانوله آنها را به هم نزدیک و متصل می کند. ترمیم زخم توسط عزم ثانویه در زخم های بزرگتر رخ می دهد که لبه های زخم از هم دور است. این اغلب عمدی بوده و زمانی است که زخم عفونی، آلوده یا ناشی از گزش و نیش است. بافت گرانوله در سطح زخم شکل گرفته و لخته بزرگی بر روی زخم ایجاد می کند که معمولا اسکار بزرگتری هم بجای می گذارد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com