ورود کاربر

سندرم ولف-پارکینسون-وایت (WPW)

معیار

سندرم WPW (Wolf-Parkinson-White Syndrome) سه گانه مشخصات زیر را در ECG ایجاد می کند:

 • فاصله P-R کوتاه (کمتر از 0.12 ثانیه)
 • کمپلکس QRS پهن (بیشتر از 0.10 ثانیه)
 • امواج دلتا
امواج دلتا
امواج دلتا

پاتولوژی

بیماران مبتلا به WPW دارای یک مسیر فرعی دیگر در قلب خود هستند که گره AV را دور می زند و تحت عنوان باندل کنت (Kent bundle) شناخته می شود. در این حالت، زمانی که ایمپالس از دهلیز به پایین حرکت می کند، همزمان به باندل کنت و گره AV می رسد. ایمپالس به سمت پایین و گره AV حرکت می کند و به بلوک فیزیولوژیک نرمال خود می رسد. این ایمپالس از میان باندل کنت نیز سفر می کند، با هیچ بلوکی مواجه نمی شود و بنابراین در میوکارد بطنی منتشر می شود. پیشرفت این ایمپالس کند بوده و الگوی پهن امواج در ECG ایجاد می کند.

مبتلایان WPW دارای یک مسیر فرعی هستند که گره AV را دور می زند (باندل کنت)
مبتلایان WPW دارای یک مسیر فرعی هستند که گره AV را دور می زند (باندل کنت)

ویژگی های بالینی

 1. بدون علامت است
 2. طپش قلب
 3. تاکیکاردی فوق بطنی (خیلی شایع) در اثر مدار ورود مجدد (چرخشی)
 4. فیبریلاسیون دهلیزی
 5. سنکوب
 6. مرگ ناگهانی

مفهوم

 1. فاصله PR کوتاه به دلیل هدایت سریع ایمپالس از دهلیز به بطن ها از طریق مسیر فرعی که موجب دپولاریزاسیون زودرس بخشی از بطن می شود.
 2. این دپلاریزاسیون زودرس موجب امواج سربالایی می شود که به آن امواج دلتا (delta wave) گفته می شود. مابقی کمپلکس های QRS در اثر دپلاریزاسیون باقیمانده بطن بوجود می آید.

پیروزی از آن کسانی است که مقاومت بیشتری دارند (ناپلئون بناپارت)

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com