ورود کاربر

ویلیام سی. کمپبل

برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال 2015
ویلیام سی. کمپبل

نام: ویلیام سی. کمپبل (William C. Campbell)

تولد: 28 ژوئن 1930، راملتون، ایرلند

محل کار در زمان دریافت جایزه نوبل: دانشگاه درو، مدیسون، نیوجرسی، ایالات متحده آمریکا

انگیزه اعطای جایزه: اکتشافات مربوط به درمان بدیع بر علیه بیماری های عفونی ناشی از انگل کرم گرد

سهم از جایزه: یک چهارم جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی 2015

درمان بدیع برای عفونت های ناشی از انگل کرم گرد

شماری از بیماری های عفونی جدی توسط انگل هایی ایجاد می شود که توسط حشرات منتشر می شوند. کوری رودخانه توسط یک کرم ریز ایجاد می شود که می تواند قرنیه را آلوده کرده و موجب کوری شود. لمفاتیک فیلاریاسیس یا پا فیلی نیز توسط کرم ایجاد می شود و موجب تورم مزمن پاها می شود. ساتوشی آمورا نوعی باکتری را کشت داد، که ماده ای تولید می کرد که رشد سایر میکروارگانیسم ها را مهار می کرد. در سال 1978 وی موفق شد گونه ای را از ماده تخلیص شده توسط ویلیام کمپبل به نام آورمکتین کشت دهد که از نظر شیمیایی اصلاح شده بود و ایورمکتین نام داشت و ثابت شد که در درمان کوری رودخانه و پا فیلی موثر است.

منبع: وب سایت رسمی سازمان نوبل

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com