ورود کاربر

چرا واژه های کلیدی مقاله تحقیقی مهم است؟

روش تحقیق در پرستاریمقدمه

وقتی برای چاپ مقاله و گزارش تحقیق خود تلاش می کنیم، یعنی می خواهیم دیگر افراد فعال در حوزه فعالیتمان ما را بشناسند. وقتی مقاله تحقیقی در ژورنال چاپ شد، ژورنال مربوطه تحقیق شما را به مخاطبان آن عرضه می کند. هرچند بیشتر محققان چند ژورنال خاص را بطور منظم مطالعه می کنند. غالبا اینها ژورنال هایی هستند که کانون تمرکز موضوعات مرتبط با عنوان و موضوع تحقیق آنها است: مثلا کسانی که در حوزه روماتولوژی کار می کنند بیشتر ژورنال روماتولوژی را می خوانند؛ در حالی که کسانی که در حوزه اقتصاد محیطی کار می کنند ژورنال اقتصاد محیطی را مطالعه می کنند. بیشتر محققان پرستاری ژورنال تحقیقات پرستاری را مطالعه می کنند یا پیشرفت های تحقیقات پرستاری را می خوانند. همچنین محققان سعی می کنند مطالب چاپ شده در ژورنال های مختلط مثل Nature یا Science را بخوانند.

هدف از خواندن ژورنال های تحقیقاتی رشته، یا حداقل مرور عناوین مطالب به روز ماندن در حوزه فعالیت های پژوهشی رشته است. بعضی از ژورنال های ایمپکت پایین ممکن است توسط محققان و فعالان اصلی حوزه آموزش و پژوهش مشاهده نشوند. این جایی است که ارزش موتورهای جستجوگر و خدمات ایندکس مشخص می شود.

واژه کلیدی کلید اطلاعات است. واژه کلیدی محققان را به مقالات مرتبط هدایت می کنند، مقالاتی که ممکن است در مسیر عادی مراجعه به ژورنال ها دیده نشوند. ممکن است مقاله در ژورنالی چاپ شود که بطور روتین توسط مراکز آکادمیک و تحقیقاتی خریداری نمی شود یا محققان به آن رجوع نمی کنند. حتی اگر ژورنالی مقاله شما را چاپ کند که بطور روتین توسط محققان خوانده می شود، باز هم نقش موتورهای جستجوگر و ایندکس و اینترنت فراتر از این گفته هاست.

بگذارید مثالی بزنیم. فرض کنیم پژوهشی با عنوان رویکردی جدید به درمان دیابت چاپ شده باشد. در این مقاله به بررسی تاثیر داروهای گیاهی جدیدی پرداخته شده باشد که برای درمان بیماری دیابت مفید هستند. هرچند در عنوان کار انجام شده و اسامی داروها ذکر نشده است. کلمات کلیدی مناسب برای چنین مقاله ای شامل نام داروهای گیاهی است، زیرا هر گونه جستجوی این کلمات و اسامی داروها موجب می شود که عنوان مقاله در موتور جستجوگر ظاهر شود و محققان را به مقاله هدایت کند.

بنابراین از واژه ها یا کلمات عنوان برای واژه های کلیدی استفاده نکنید: کار واژه های کلیدی تکمیل اطلاعات داده شده در عنوان است. کلمات موجود در عنوان به طور خودکار ایندکس می شود و واژه های کلیدی به عنوان اشاره گرهای یدکی عمل می کنند. حال به این بپردازیم که تکنیک انتخاب واژه های کلیدی چیست. نکات زیر می تواند به انتخاب واژه های کلیدی برای ژورنال ها کمک کند:

  • روش تحقیق در پرستاریاگر مقاله روی ناحیه خاصی (جغرافیایی، جوی، بخش درمانی و غیره) متمرکز است، آن را به عنوان واژه کلیدی انتخاب کنید مثل منطقه نیمه معتدل، بخش مراقبت های ویژه، آموزش پرستاری)
  • روش تحقیق در پرستاریاگر تحقیق شما از نوع تجربی و نیمه تجربی است، مداخله مورد استفاده را به عنوان واژه کلیدی انتخاب کنید مثل رادیوگرافی، نقشه کشی مفاهیم، تزریق داخل جلدی
  • روش تحقیق در پرستاریبررسی کنید که آیا از نتیجه به عنوان واژه کلیدی استفاده شده است یا نه و در صورت استفاده با عنوان های مشابه، شما هم استفاده کنید مثل درمان سرطان، تشنج نوزادان
  • روش تحقیق در پرستاریاز پدیده های خاص و مطرح رشته خود استفاده کنید مثل عملکرد مبتنی بر شواهد، آلودگی هوا، توسعه پایدار، مراقبت سبز
  • روش تحقیق در پرستاریتا حد امکان از واژه های موجود در عنوان مقاله به عنوان واژه کلیدی استفاده نکنید، زیرا شانس خود را برای ظاهر شدن در پیج موتورهای جستجوگر کاهش می دهید

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com