ورود کاربر

25 نکته مفید برای کاهش وزن

یکی از راه های کاهش وزن گرفتن رژیم غذایی است. باورها و اعتقادات زیادی در مورد نقش رژیم غذایی در کاهش وزن، آب کردن چربی های شکم، باریک کردن کمر، خوش اندامی وجود دارد. آیا رژیم غذایی برای کاهش وزن مفید است؟ کدامیک از رژیم های غذایی زیر برای کاهش وزن مفید هستند؟

1- آیا رژیم غذایی عاری از گلوتن برای کاهش وزن مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریرعایت رژیم غذایی عاری از گلوتن احتمالا فقط وقت هدر دادن است. اگر شما یکی از کسانی هستید که از بیماری سلیاک (celiac disease) رنج می برید، طبق نظر بنیاد بیماری سلیاک، بدن شما تحمل گلوتن را ندارد و بایستی رژیم غذایی عاری از گلوتن مصرف کنید تا سلامتی خود را حفظ کنید. اما اگر چاق هستید یا عاشق دور کمر فلان هنر پیشه هستید یا می خواهید اندام مناسبی داشته باشید، این رژیم فایده زیادی برای شما ندارد. هیچ تحقیقی برای حمایت از نقش رژیم غذایی بدون گلوتن در کاهش وزن وجود ندارد. البته کنار گذاشتن غذاهای پر کالری آماده مثل مافین (کلوچه گرم)، کیک و غذاهای اسنک آماده می تواند به شما کمک کند که چند پوند وزن کمک کنید. هرگز در دام غذاهای پرکالری بدون گلوتن نیفتید، با این تصور که نداشتن گلوتن موجب افزایش وزن نمی شود. برچسب "بدون گلوتن" روی غذا شما را وسوسه نکند، علت کاهش وزن غیاب گلوتن در ماده غذایی نیست، بلکه علت آن نخوردن غذاهای آماده و پر کالری است.

2- آیا جایگزین کردن پودرهای رژیمی بجای رژیم معمولی برای کاهش وزن مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریپودرهای جایگزین وعده غذایی یک راه حل کوتاه مدت هستند. غذاهای جایگزین آماده مثل پلکسوس اسلیم (Plexus Slim) و شیکولوژی (Shakeology) دارای پیروان وفادار خود هستند، و نمی توان انکار کرد که در بعضی از افراد موفقیتی هم داشته اند، اما این یک راه حل موقت و کوتاه مدت است. در کوتاه مدت کنار گذاشتن غذاهای آماده و فست فود می تواند کمک کننده باشد. هرچند پژوهش های محدودی از نقش این پودرها در کاهش وزن افراد چاق حمایت کرده است. بنابراین اگر به سکوی پرتاب نیاز دارید، مصرف این پودرها می تواند کمک کننده باشد، اما نمی توان به آنها برای رسیدن به دور کمر ایده آل وابسته بود، بلکه بهتر است خود را آموزش داده و غذاهای خانگی سالم و مفید و کم کالری پخت و خورد، رژیم غذایی که متناسب با شیوه زندگی شما باشد.

3- آیا سوپ کلم برای کاهش وزن مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریخوردن پی در پی سوپ کلم هیچ جذبه ای ندارد. اعتقاد بر این است: اگر یک هفته فقط روزی چند کاسه سوپ کاهو و کلم بخورید به همراه مجموعه مشخصی از غذاهای تجویز شده، به کاهش وزن دست خواهید یافت. اما خوردن پی در پی سوپ کلم برای مدت طولانی سخت است. بهتر است برای مثال، یک روز فقط سوپ کلم و موز و شیر بدون چربی بخورید. روز دیگر سوپ کاهو و گوشت و سبزیجات دیگر، اینطوری بهتر نیست؟ سوپ کاهو و کلم یک سوپ خوشمزه است، اما رژیم غذایی نیست که بتوان به آن متکی بود. به قول متخصصان امر، این رژیمی سخت، نامتعادل و راه حلی کوتاه مدت برای کم کردن چند کیلو وزن است.

4- آیا سرکه سیب برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریسرکه شراب سیر بایستی بخشی از سالاد شما باشد، نه وعده غذایی کامل شما. سرکه سیب می تواند اندکی کمک کننده باشد، اما تحقیقات نشان داده است که سرکه می تواند قند خون را افزایش دهد، بخصوص اگر دچار دیابت نوع 2 هم هستید. تحقیق متقاعد کننده ای وجود ندارد که سرکه سیر واقعاً به کاهش وزن کمک کند. بهتر است سرکه سیر را به سالاد خود اضافه کنید، که یک غذای کم کالری مثل سالاد را خوش خوراک تر کند. اما اوغ زدن های بعد از نوشیدن یک لیوان سرکه سیب را هم فراموش نکنید. مطمئن باشید که سرکه سیب معجزه نمی کند.

5- آیا برای کاهش وزن به رژیم غذایی مکمل احتیاج است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاگر غذاهای صحیح مصرف کنید، رژیم های مکمل ضرورتی ندارد. صاحبنظران از دیرباز مدعی هستند که بهترین راه رساندن مواد مغذی به بدن از طریق غذا است، نه مکمل های غذایی و فرآورده های تجاری. و جایی که به مکمل غذایی احتیاج است، پس رژیم غذایی و غذا کجا رفته است؟ آیا این صحیح است که ابتدا رژیم ریاضتی گرفت و بعد برای جبران کمبودهای بدن به مکمل ها روی آورد. اگر رژیم غذایی متعادل و طبیعی داشته باشید، مطمئنا به کاهش وزن دست خواهید یافت و نیازی به مکمل های غذایی گران قیمت و شیمیایی پیدا نخواهید کرد.

6- آیا رژیم غذایی کم چربی برای کاهش وزن مناسب است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریرژیم غذایی کم چربی در بلند مدت برای کاهش وزن موثر نیست. در حالی که خوردن کمتر چربی بهتر از بیکار ماندن است، اما بهترین راهبرد برای کاهش وزن نیست. در یک فراتجزیه (فراتجزیه نوعی تحقیق است که نتایج تحقیقات دیگر را به تجزیه و تحلیل مجدد می کشد) بر روی 70 هزار مطالعه مربوط به نقش مصرف چربی در چاقی دریافتند که در بلند مدت، کسانی که رژیم غذایی کم چربی برای کاهش وزن گرفته اند نسبت به کسانی که رژیم های پر چربی تر مصرف کرده بودند، کاهش وزن کمتری داشتند. اما این بدین معنی نیست که بستنی را با چوب بستنی بخورید، اعتدال را رعایت کنید، سهم متعادل و منطقی از رژیم غذایی خود را به چربی های سالم از قبیل آوکادو، روغن زیتون، روغن نارگیل و مغزها مثل مغز بادام اختصاص دهید.

7- آیا رژیم کم کاری تیروئید برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریمتاسفانه شاهد و اثباتی برای نقش رژیم کم کاری تیروئید (hypothyroidism diet) در کاهش وزن وجود ندارد. اگر دچار تنبلی تیروئید شوید، در خطر خستگی، افسردگی و یبوست قرار می گیرید. متاسفانه علاجی ندارد و تنها چیزی که توانسته است به بهترین شکل تیروئید را تنظیم کند، دارو بوده است. عده ای پیشنهاد می کنند که غذاهای دریایی سرشار از ید از قبیل ماهی و علف هرز دریایی و قره قاط کمک کننده است، اما علاجی برای کم کاری تیروئید نیستند. اگر در این رژیم غذایی دچار کم کاری تیروئید شوید، تنها راه انتخاب بهترین دارو برای تنظیم عملکرد تیروئید است.

8- آیا استفاده از رژیم حذفی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریرژیم حذفی موجب حذف همه چیز می شود و تمام لذت ها را می گیرد (زندگی خیلی کوتاه تر از چیزی است که برای کاهش وزن به این شکل هدر رود). حذف گلوتن، لبنیات، الکل، گوشت چرب، کافئین، قند، غذای آماده بیشتر شبیه به زندگی در یک جزیره بی آب و علف است. البته شما می خواهید وزن کم کنید، اما تصویر کنید که مدت طولانی هیچ کار لذت بخشی انجام ندهید. این رژیم خیلی محدودیت دارد و صحیح است، در کوتاه مدت موجب کاهش وزن می شود و با هدف طبی طراحی شده است: برای تشخیص ماده غذایی که بیمار به آن آلرژی دارد. حتی برای این هدف هم توصیه شده است که با احتیاط و تحت نظر پزشک انجام شود. نکته دیگر این است که مطمئن باشید حتی بعد از یک رژیم حذفی نیز نمی توانید شلوار جین لوله تفنگی بپوشید.

9- آیا رژیم قلیایی برای کاهش وزن و چاقی موثر است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریرژیم قلیایی به تحقیقات بیشتری نیاز دارد. پیروان این رژیم می گویند غذا اسیدیته خون و ادرار را تغییر می دهد، که می تواند روی همه چیز از کاهش وزن تا ریسک ابتلای به سرطان موثر باشد. در این رژیم از غذاهای تولید کننده اسید مثل جو، لبنیات، گوشت، قند و غذای آماده اجتناب می شود و تنها غذاهای قلیایی (غذاهایی که اسیدیته بدن را کاهش می دهند) از قبیل میوه و سبزیجات، مغزها و کشک لوبیا و سویا استفاده می شود. اما مشکل چیست؟ هیچ شاهد علمی وجود ندارد که غذایی بتواند اسیدیته بدن را تغییر دهد. از سوی دیگر: این همه غذای سالم وجود دارد که خوردن متعادل و همراه با ورزش آنها موجب کاهش وزن و پیشگیری از وزن گرفتن می شود. خوردن مواد رایج و کمتر پردازش شده می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند، اما ربطی به اسیدیته و pH ندارد.

10- آیا رژیم HCG برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاستفاده از رژیم HCG اشتباه است. اجتناب، اجتناب، اجتناب کنید. مدیریت غذا و داروی آمریکا این رژیم را راهی احمقانه و بی پروا برای کاهش چند پوند وزن می داند و آنرا فوق العاده خطرناک دانسته است. HCG (گونادوتروپین جنینی انسانی) یک هورمون است که بدن در طی حاملگی تولید می کند، و با این رژیم، انتظار می رود که روزانه 500 کالری مصرف کرده و از HCG (به صورت لوسیون، قطره، و اشکال متنوع دیگری که در بازار هست) برای افزایش سطح هورمون در بدن استفاده شود. طرفداران این رژیم معتقدند که مصرف این هورمون موجب رفع گرسنگی می شود و در طول روز احساس گرسنگی نمی کنید. اما مدیریت غذا و دارو می گوید این فراورده مجاز نیست و برای کاهش وزن تصویب نشده است و شاهدی مبنی بر کاهش وزن در اثر این هورمون در دسترس نیست. در مجموع، برگردان نظرات صاحبنظران و مدیریت غذا و داروی آمریکا (FDA) این است: استفاده نکنید.

11- آیا رژیم مایع به کاهش وزن و چاقی کمک می کند؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریبه سادگی نمی توان با رژیم مایع زنده ماند. اگر کولونوسکوپی دارید و باید رژیم مایعات برای آمادگی این رویه مصرف کنید، بنابراین خدا قوت بدهد و امیدواریم موفق باشید. اما اگر تنها مایع می نوشید تا لاغر شوید، بایستی کمی بیشتر به این راهبرد فکر کنید. اکثریت نوشیدنی ها و آب میوه ها فاقد پروتئین هستند. نمی توان به رژیم مایع و جویدن آدامسی مثل تائوب-دیکس پلاس (Taub-Dix. Plus) که احساس سیری می دهد، زندگی کرد، چون احساس گرسنگی نمی کنید. این مثل یک دستور پخت سانحه است.

12- آیا خوردن رژیم پروتئین گیاهی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریکیت میدلتون این کار را کرد. اگر شما هم میخواهید همسر پادشاه آینده انگلستان شوید، حتما این کار را بکنید، چون کیت میدلتون اینکار را کرد و نتیجه گرفت. رژیم سرشار از پروتئین با هیاهوی زیادی همراه بوده است، که شامل کم کردن 10 پوند (حدود 5 کیلو) در هفته اول است. اما صاحبنظران معتقدند که این رژیم مستلزم قواعد خاصی است (مثلا چه سبزیجاتی را می توان خورد و چه موقع) که به سختی می توان آن را رعایت کرد. اساساً هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این رژیم در بلند مدت هم کارساز است و با فرض تاثیر، با این همه مشکل وزن کم کردید، آیا نمی خواهید وزن جدید خود را نگهدارید!

13- آیا رژیم آب نوشی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریهرگز از رژیم آب نوشی برای سوزاندن کالری استفاده نکنید. نوشیدن آب سرد بدن را سخت به کار وا می دارد تا آب را به دمای حدود دمای اتاق برساند، بدین شکل مقداری کالری اضافی سوخته می شود. این تقویت و تسریع متابولیسم بدین معنی است که باید قبل از غذا آب یخ بنوشید. این واقعیت دارد که آب یخ می تواند متابولیسم بدن را تا حدودی تسریع بخشد، اما خیلی زیاد نیست. محققان نشان داده اند که این باور بزرگی است که نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند. بنابراین بهتر است SIP H20 بنوشید که هیچ کالری ندارد، نه اینکه آن را بسوزانید.

14- رژیم غذایی قلب مقدس چیست؟ آیا برای کنترل چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاین یک رژیم تقلبی و جعلی است. کسی نمی داند منشاء این رژیم کجاست، شاید یک مشت راهبه در کوهستان. در این رژیم که به رژیم هفت روزه معروف است، بایستی شکم خود را با سوپ سبزیجات کم کالری پر کنید به علاوه مقدار اندکی غذای متنوع تجویز شده در روزهای مختلف هفته (مثلا شیر بی چربی در روز اول، گوشت روز دوم، سیب زمینی روز سوم، ...). رژیمی بسیار سخت و بی منطق است، مثلا چرا حتما روز سوم بایستی فقط سه تا موز بخورید، بدون اینکه شاهد علمی برای این اقدام وجود داشته باشد. بعلاوه، بعد از پایان هفته و اندکی کاهش وزن، چکار باید کرد؟

15- آیا رژیم ماکروبیوتیک برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریدر رژیم ماکروبیوتیک (macrobiotic diet) غذا خوردن بیرون خیلی سخت می شود. این رژیم یعنی خوردن غذاهای گیاهی و حذف گوشت، لبنیات، تخم مرغ، غذاهای دریایی و اضافه کردن شکر. پس چی مجاز است؟ خوردن غلات کامل، سبزیجات، بقولات، تره بار، سبوس و شیر دانه ها (میوه، ماهی، مغزها نیز گاهی اوقات مجاز است). یکی از مزایای غیر منتظره این رژیم دور کردن بیماری ها از بدن است، مثل سرطان، اما انجام این رژیم خیلی سخت است. سالم است؟ بله رژیم سالمی است. آیا وزن کم می شود؟ بله شاید. خیلی محدود کننده است؟ بله تا حدودی. به هر حال رژیمی سخت است و جایی برای عیاشی و پرخوری نمی گذارد.

16- آیا رژیم غذایی ساحل جنوبی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریبه نظر نمی رسد که در بلند مدت موثر باشد. این رژیمی است که می توان وزن کم کرد، بدون اینکه شمارش کالری انجام شود. رژیم غذایی سرشار از پروتئین، چربی های خوب و سالم، کربوهیدرات های دارای شاخص گلایسمیک که قند خون را یکنواخت و پایین نگه می دارد است. تجویز کنندگان این رژیم قول می دهند که در هفته اول 13 پوند وزن کم می کنید، اما کسی بیشتر از 12 و نیم کیلو کم نکرده است. زیاد هیجان زده نشوید. همچنین اثر بلند مدت آن مشخص نیست و در یک مطالعه کسانی که این رژیم را مصرف کردند، در بلند مدت نسبت به گروه کنترل بیشتر وزن کم نکردند (شاید هم گوشتی برایشان نمانده که کم کنند). دوباره تاکید می کنیم، بایستی به دنبال کاهش وزن بلند مدت بود، بنابراین قبل از گرفتن این رژیم، خوب به آن فکر کنید.

17- آیا رژیم لیموناد برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاین پاک کننده بزرگ هیچی برای بدن شما باقی نمی گذارد. اگر می خواهید به فایده این رژیم پی ببرید به قامت بیانسه (Beyonce) نگاهی بیاندازید. این رژیمی است که وی استفاده کرد و 20 پوند وزن کم کرد. در این رژیم کل روز مخلوطی از آب، آب لیمو، عصاره فلفل قرمز و شربت افرا نوشیده می شود به علاوه فلاش توالت با آب شور. چند دهه است که این رژیم متداول است و نزدیک به تعطیلات سال نو به ذهن افراد زیادی خطور می کند مثل پاملا سیلزمن که یک آشپز اهل ال ای و مدرس و مشاور است. مشکل اینجاست که در تعطیلات افراد زیادی دست به پرخوری می زنند به این امید که رژیم لیموناد یا پاک کننده بزرگ به آنها کمک خواهد کرد که وزن نگیرند، اما این دیوانگی است. قابل توجه است که انجام این رژیم خیلی سخت است، درست است در کوتاه مدت با کاهش وزن همراه است، اما نمی توانید بدن و مغزتان را به آنچه که نیاز دارد تغذیه کنید.

18- آیا رژیم مخصوص گروه خونی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریهیئت منصفه هنوز مشغول کار بر روی پرونده رژیم مختص گروه خونی است. آیا بایستی یک رژیم پروتئینی گیاهی بگیرید؟ گیاهخواری کنید؟ در این رژیم همه چیز براساس گروه خونی تعیین می شود. پزشکان طبیعت گرا (نچروپاتیک- naturopathic) مثل پیتر دی آدامو معتقدند که گروه خونی سرنخ مهمی در مورد واکنش بدن به غذاها است، به شما در کم کردن وزن و مبارزه با بیماری ها کمک می کند. متاسفانه شواهد علمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. بنابراین ما به آنچه که فکر می کنیم برای ما مفید است و برای ما کار می کند، می چسبیم تا زمانی که دانشمندان شلوارشان را بالا کشیده و بگویند مضر است.

19- آیا رژیم اسکاردیل برای کاهش وزن مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریرژیم اسکاردیل یک زیرخاکی ارزشمند از دهه 70 است: رژیم دو هفته ای مصرف غذاهای کم کربوهیدارت و کم کالری. در حقیقت انتظار می رود که روزانه فقط 700 تا 1000 کالری مصرف شود، با برنامه ای فوق العاده دقیق. برای مثال، صبحانه نصف گریپ فروت، یک تکه تست و یک فنجان قهوه. مطمئنا این رژیم با کاهش وزن همراه است، اما فرآیندی دیوانه کننده است (مگر یک نفر چقدر می تواند گریپ فروت بخورد؟). از نادیده گرفتن غذاهای گوشتی و پرچرب که دیگر سخنی نمی گوییم. هرچند مطالعاتی از این روش حمایت کرده اند، اما به اراده قوی نیاز دارد. اما اگر می خواهید سریع مقداری وزن کم کنید، این رژیم مناسب است، نه صبر کنید، رژیم سختی است، کلا بی خیال کاهش وزن بشوید.

20- آیا رژیم غذایی GM برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاگر به این رژیم اعتقاد ندارید، حکایت رژیم غذایی جنرال موتور را بخوانید، رژیمی که این کمپانی برای کاهش وزن کارکنان خود طراحی کرد و بعداً که کارکنان شرکت به وزن مورد نظر رسیدند، آن را انکار کرد. خوب وقتی جنرال موتور آن را انکار می کند، ما چرا از آن استفاده کنیم. رژیمی که باید با فکر عمل کرد، یک روز فقط میوه بخوریم، بعدش روز دوم فقط سبزیجات بخوریم، روز سوم پروتئین های گیاهی بیشتر مصرف کنیم، و الا آخر. تعجب می کنید، نه. شواهد حاکی از آن است که این رژیم سرشار از پروتئین های گیاهی و چربی های اشباع نشده گیاهی مثل روغن زیتون و روغن نارگیل موجب کاهش وزن کارکنان جنرال موتور شد، اما اعتبار ابداع رژیم را انکار کردند.

21- آیا رژیم غذایی خام خواری موجب کاهش وزن و خوش اندامی می شود؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریمشکل اول این رژیم این است: لازم نیست که همه چیز خام باشد. کسانی که غذاهای خام می خورند، باور دارند که حرارت مواد مغذی را از بین برده و به آنزیم های طبیعی آسیب می زند؛ بنابراین بی خیال اجاق گاز شده و غذاها را خام می خورند تا ویتامین و مواد معدنی بیشتری به بدنشان برسد. این صحیح است، این رژیم غذایی موجب کاهش وزن می شود، اما نه تنها بخاطر اینکه تعداد غذاهای مصرفی محدود است، بلکه احتمالا به خاطر این است که سرشار از فیبر هستند (چیزی که باید قبول کرد برای بدن مفید است، چرا که بیشتر زنان غرب فقط روزی 14 گرم فیبر می خورند، در حالیکه مدیریت غذا و دارو 25 گرم در روز توصیه کرده است). به هر حال مشخص است که حرارت برخی از مواد مغذی را تخریب می کند، اما بعضی از غذاها با پختن خاصیت بیشتری دارند. برای مثال پختن گوجه فرنگی و تبدیل آن به رب و سس موجب می شود که آنتی اکسیدان های بیشتری از جمله لیکوپن (lycopene) در سس و رب ایجاد شود. بنابراین اگر می خواهید رژیم خام خواری را شروع کنید، اول به این دو نکته توجه کنید بعد اقدام کنید: اولا بایستی این رژیم را دقیق رعایت و شیوه زندگی مهمی است؛ دوما همه غذاها را لازم نیست خام خورد، بعضی از آنها را می توان پخت. این بزرگترین عیب این رژیم است که گوجه فرنگی را باید خام خورد و آنتی اکسیدان ها را از دست داد؛ یا کلم را نباید بخار پز کرد و نفخ آن را گرفت. بنابراین این رژیم را نباید استفاده کرد.

22- رژیم غذایی سه روزه چیست؟ آیا موجب کاهش وزن می شود؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاین هم یک رژیم غذایی پر از محدودیت دیگر، رژیمی خیلی کم کالری که به شما می گوید برای هر وعده چه غذایی بخورید، مثلا تون، تست، قهوه برای ناهار. در حالی که غذاهای گنجانده شده در این رژیم سالم و بهداشتی هستند، اما به شیوه ای خسته کننده چیده شده است و نمی توان برای چند سال ادامه داد، به همین خاطر رژیم سه روزه گفته می شود. دارای موفقیت کوتاه مدت است، اما در بلند مدت نه. پس رد است.

23- آیا رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاگر ورزشکاری حرفه ای و جدی هستید، رژیم غذایی کتوژنیک (Ketogenic Diet) را برای کاهش وزن شروع کنید. بدن شما بایستی کل روز با یک تکه شیرینی حلقوی سر کند که برای صبحانه خوردید. اما اگر گرسنه شدید، بدنتان وارد حالت کتوز می شود، که در این وضعیت چربی های ذخیره را به عنوان سوخت می سوزاند. در حقیقت این راهبردی است که ورزشکاران جدی و حرفه ای برای تقویت عملکرد خود انجام می دهند، اما برای کاهش وزن خیلی مهم نیست. ممکن است به شما کمک کند که وزن زیادی را کم کنید، اما برای دوره کوتاهی ایمن است. اما از آنجایی که کلیه ها پروتئین بدن را فیلتر می کنند، رژیم کتوژنیک ممکن است با گذر زمان آنها را ضعیف کند. وزن کم کنیم بخاطر سلامتی، انگاری معامله زیاد جالبی نیست.

24- آیا رژیم معجون آبمیوه صاف شده برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاگر می خواهید بدنتان پف نکند، نفخ نکنید، از این رژیم غذایی پرهیز کنید. رژیم غذایی شربت خوری (شربت تشکیل شده از آب میوه، تکه های یخ، کمی ماست یا کشک) دارای طرح ثابت و مشخصی نیست، اما اگر نمی توانید کل روز از این اسموسی بنوشید، شروع نکنید. به هر حال نه جالب است و نه آسان که کل سه وعده روز را آب میوه صاف شده مخلوط با یخ و ماست و یا کشک نوشید. خبر خوب این است که این شربت سرشار از مواد مغذی سالم است، از آنجایی که حاوی کره بادام زمینی، جو، آب میوه، مخلوط سبزیجات است. خبر بد این است که مخلوط کردن این همه میوه و سبزیجات تازه و سالم و بهداشتی موجب می شود ذرات هوا داخل آن جمع شود و شما را کمی پف کرده نشان داده و نفخ بکنید. اگر بدنبال یک شکم صاف و شکولاتی در کوتاه مدت هستید، این رژیم برای شما مناسب نیست.

25- آیا رژیم آب میوه خالی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟

رژیم کاهش وزن پرستار - ترجمه متون تخصصی پرستاریاینکه چند روز یا چند هفته فقط آب میوه و آب سبزیجات بنوشیم، میوه و سبزیجات کم کالری، خیلی آسان نیست و نمی توان بطور بلند مدت ادامه داد. صاحبنظران می گویند آب میوه برای تقویت سلامتی بدن بسیار مفید و مهم است، اما گرفتن آب میوه ها موجب می شود فیبرهای میوه کمتر وارد بدن شوند، فیبر میوه ها برای سلامتی و احساس سیری و پرشدن معده بسیار مهم است. پس بهتر است آب میوه را نگیریم و با مخلوط کن آنها را با هم مخلوط کنیم، عیبی که این رژیم دارد. نکته: خبر خوش این رژیم این است که می توان مصرف کل یک روز را یکجا گرفت و در یخچال گذاشت، نیاز نیست سه بار در روز مخلوط کن شست.

نتیجه گیری


حالا به نظر شما چه رژیمی برای کاهش وزن و چاقی مفید است؟ من که خوشبختانه مشکل اضافه وزن ندارم، پس نیازی به رژیم ندارم. اما مایلم یک رژیم ترکیبی از این همه رژیم مردود شده تهیه کنم که مناسب شیوه زندگی، میوه جات و سبزیجات در دسترس و فاکتورهای زیاد دیگر باشد، شاید بتوانم بیست و سه چهار سانتی متر دور کمرم را جمع کنم. به هر حال ارزشش را دارد.

دانلود مطلب برای مطالعه آفلاین

فايل‌ها:
pdf.png
(18 امتيازات)

25 رژیم چاقی که نباید استفاده کرد داغ

  • ايجاد شده: 1394-11-23
  • نسخه:: 1
  • مجوز:
  • اندازه: 527.54 KB
  • دانلود
  • این کاتالوگ معرف 25 رژیم غذایی تست شده برای کاهش وزن و چاقی است. می توانید بخوانید و کمر باریک شوید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com