ورود کاربر

ضربان زودرس بطنی / اکستراسیستول بطنی

معیار

ریتم: نامنظم
QRS: دارای ظاهر نرمال نیست. پهن ر، بیشتر از 0.12 ثانیه طول می کشد.
امواج P معمولا توسط امواج QRS پوشانده و ماسکه می شوند

در این حالت، ایمپالس از زیر محل دو شاخته شدن باندل هیس در یکی از شاخه های باندل یا در بطن رخ می دهد. هر دو بطن به طور همزمان فعال نمی شوند. این منجر به مبهم و غیر معمول شدن کمپلکس QRS با موج T مخالف جهت اصلی کمپلکس QRS می شود.

در استریپ ECG می بینیم که فاصله R-R نرمال برابر 21 است، فاصله RR ضربان زودرس نیز برابر 12 است و وقفه جبرانی فاصله RR 30 است. بنابراین

12+30= 42

2 × فاصله نرمال R-R = 2 × 21 = 42

استریپ ECG ضربان زودرس بطنی
استریپ ECG ضربان زودرس بطنی

مجموع ضربان زودرس و وقفه جبرانی دو برابر فاصله R-R طبیعی است؛ این یک وقفه جبرانی کامل است که در ضربان زودرس بطنی دیده می شود.

مفهوم

در ضربان زودرس بطنی، همانطور که ایمپالس ها از بطن ها منشا می گیرند، روی ریتم گره SA تاثیری ندارند. بنابراین همیشه وقفه جبرانی کامل خواهد بود.

انواع

  1. اکتوپی های تک کانونی: پیکربندی مشابه QRS در ضربان نابجا در تمامی لیدها دیده می شود و منشاء ایمپالس از یک کانون منفرد نابجا در بطن است.
  2. اکتوپی های چند کانونی: پیکربندی QRS متغیری در ضربان های نابجای یک لید دیده می شود، زیرا اکتوپی ها از کانون های متفاوتی در بطن منشا می گیرند.
  3. اکتوپی های در هم تنیده بطنی: اکتوپی های بطنی بین دو ضربان سینوسی نرمال و بدون فاز جبرانی رخ می دهند (همراه با برادیکاردی سینوسی دیده می شود).
  4. بای ژمینه بطنی: ضربان های نابجای بطنی به طور یک در میان با ضربان های سینوسی رخ می دهند.
ضربان زودرس فوق بطنی (SVPB) ضربان زودرس بطنی (VPB)
کمپلکس QRS نرمال کمپلکس QRS پهن و عجیب
وقفه جبرانی ناقص رخ می دهد
ممکن است قبل از آن موج P وجود داشته باشد
همیشه ممکن است موج P مشهود نباشد
ممکن است موج P با موج T زودرس ادغام شود
وقفه جبرانی کامل رخ می دهد
موج P ندارد

اگر کمپلکس QRS دارای پیکربندی نرمال باشد، پس مشخص می شود که ضربان از نوع فوق بطنی است، حالا برای تعیین موضع ایجاد ضربان نابجا، بایستی موج P بررسی شود.

دهلیزی گره ای (نودال)
موج P بلند و تیز موج P معکوس با فاصله P-R کوتاه
فاصله P-R نرمال ایمپالس فاصله ای از بخش پایین تر گره AV بر می خیزد
منشا دهلیزی ضربان زودرس
منشا دهلیزی ضربان زودرس
منشاء گرهی ضربان زودرس
منشاء گرهی ضربان زودرس

مردان بزرگ درست یک گام انده به شکست به موفقیت دست یافته اند (ناپلئون هیل)

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com