ورود کاربر

انواع و علل هیپرولومی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاروضعیت های منجر به هیپرولومی ناشی از مصرف بیش از حد مایعات شایع نیست. اغلب علت مصرف بیش از حد مایعات که موجب هیپرولومی می شود، انفوزیون مفرط تصادفی مایعات در طی درمان وریدی یا در طی جراحی است که موجب افزایش بار مایعات می شود. شایعترین علل منجر به هیپرولومی عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کافی نبودن عملکرد کلیه ها
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت نارسایی سیستم کلیوی

وبگاه پرستارزمانی که بافت کلیه آسیب می بیند، عملکرد انتخابی حاکم بر دفع مایعات از طریق ادرار برای کنترل حجم خون نارسا می شود و مایعات به طور مفرط و نابجا در بدن محبوس شده و افزایش بار مایعات پیش می آید.

وبگاه پرستارعلل کمتر شایع هیپرولومی عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تومور
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اختلالات سیستم اعصاب مرکزی (CNS)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اختلالات ریوی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت داروها

وبگاه پرستاراین اختلالات ممکن است موجب احتباس مفرط مایعات از طریق یک وضعیت آندوکرین به نام سندرم ترشح نامناسب هورمون ضد ادراری (SIADH) شوند. این وضعیت های کمتر شایع موجب احتباس آب و دفع سدیم شده که نتیجه آن هیپرولومی همراه با هیپوناترمی است.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com