ورود کاربر

درمان

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاردرمان آلکالوز به علت زمینه ای آن بستگی دارد. در آلکالوز ناشی از هیپرونتیلاسیون، نفس کشیدن در یک کیسه کاغذی موجب احتباس CO2 می شود. ممکن است اکسیژن از طریق ماسک تنفس مجدد داده شود تا از کاهش اکسیژن و هیپوکسمی پیشگیری شود. مکمل های الکترولیتی یا داروهای باند شونده به الکترولیت های اضافه ممکن است تجویز شود، برای اینکه تعادل اسید-باز تا زمان رفع علت زمینه ای برقرار باشد. بیمار بایستی به دقت پایش شده و پاسخ وی به درمان بررسی شود تا از جبران افراطی وضعیت اجتناب شود. علائم حیاتی و نتایج آزمایشات بایستی مرور شود، زیرا عدم تعادل اسید-باز و عدم تعادل الکترولیت حاصل از آن می تواند موجب نقص عملکرد قلبی شود.

اثرات / عوارض عدم تعادل اسید – باز

وبگاه پرستاراسیدوز متابولیک می تواند موجب تحریک گیرنده های شیمیایی شده، موجب افزایش ریت و عمق تنفسی و تنفس کاسمال (Kussmaul breathing) در تلاش برای افزایش سطح CO2 شود. این تلاش بدن برای جبران اسید اضافه است. اگر افزایش تهویه (هیپرونتیلاسیون) طولانی مدت باشد، سیستم تنفسی خسته و تحلیل رفته و موجب نارسایی تنفسی می شود.

وبگاه پرستارهمانطور که ذکر شد، آلکالوز متابولیک می تواند موجب هیپوونتیلاسیون (افت تهویه) جهت حفظ CO2 شود. هیپوونتیلاسیون بلند مدت می تواند موجب کاهش اکسیژن رسانی و هیپوکسمی شود؛ که موجب افزایش اسیدوز و متابولیسم بی هوازی و در نتیجه تولید لاکتات خواهد شد. علاوه بر این، اسیدوز موجب هیپرکالمی (hyperkalemia) می شود همانطور که یون +H به داخل سلول و یون +K به خارج از سلول حرکت می کند. همچنین از آنجایی که یون های -Cl به صورت آمونیوم کلرید برای بافر یون های +H مصرف می شود، هیپرکلرمی (hypochloremia) رخ می دهد. باند شدن هر چه بیشتر کلسیم با پروتئین موجب کاهش کلسیم آزاد و هیپوکلسمی (hypocalcemia) خواهد شد. اینگونه عدم تعادل الکترولیت ها عوارضی از قبیل اختلال نورولوژیک در دامنه تحریک پذیری تا تشنج و کما و اختلال عضلانی و همچنین دیس ریتمی های قلبی را به همراه دارد.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com