ورود کاربر

نکات مفید برای نوشتن عنوان مقاله تحقیقی

روش تحقیق در پرستاریعنوان مقاله تحقیقی اولین چیزی است که خوانده می شود و نظر مخاطب را جلب می کند حال مخاطب ویرایشگر ژورنال باشد یا خواننده و محقق عادی. عنوان به آنها کمک می کند که در مورد ادامه بررسی مطالعه تصمیم گیری کنند. بنابراین ضروری است که عنوانی برای مطالعه خود انتخاب کنید که بوضوح موضوع تحقیق شما را نشان دهد، همچنین به اندازه کافی برای ویرایشگر، بازنگری کنندگان و داوران ژورنال مقصد و خوانندگان جذاب باشد.

نکته های زیر به نوشتن عنوان خوب برای مقاله تحقیقی کمک می کند:

1- عنوان مقاله بایستی مختصر و جذاب باشد

یک عنوان خوب بطور مختصر و مفید و واضح به مخاطب می گوید که چه چیزی تحقیق شده است. از جزئیات بی مورد اجتناب کنید، مثل: لازم نیست که سایز نمونه یا طرح تحقیق یا وجود گروه کنترل یا جزئیات سازندگان تجهیزات مورد استفاده در عنوان تحقیق گفته شود، مگر اینکه همبستگی و تناظر بالایی با محتوا داشته باشند. اغلب مولفان از افعال فعال یا مستقیم استفاده می کنند (از قبیل «X منجر به Y» بجای «X که موجب Y خواهد شد»). علاوه بر این، عنوان خوب عمدتا از 10 تا 12 کلمه تشکیل شده است. اگر ژورنال مقصد محدودیت تعداد کلمات برای عنوان گذاشته است، حتما آن را رعایت کنید. اولین نقض قواعد و دستورالعمل نویسندگان موجب رد مقاله می شود. یک عنوان طولانی می تواند توجه مخاطب را از موضوع اصلی تحقیق دور کند. در اینجا یک مثال آمده است:

  • عنوان نامناسب: داروی XYZ دارای تاثیر انقباض عضلانی به مدت یکساعت بر روی ناخن انگشت پای انسان مذکر می باشد.
  • عنوان مناسب: داروی XYZ منجر به انقباض عضلانی ناخن می شود.
  • عنوان مناسب تر: تاثیر داروی XYZ بر عضلات ناخن

2- عنوان بایستی شامل واژه های کلیدی توصیفی باشد

عنوان موثر مقالات تحقیقی معمولا حاوی تمامی واژه های کلیدی مقاله است. همچنین توصیف ماهیت مطالعه لازم است. یکی از راه های انجام این کار فکر کردن به اصطلاحاتی است که مخاطب در زمان جستجوی موضوع در اینترنت استفاده خواهد کرد. در اینجا یک نمونه عنوان آمده است که از واژه های کلیدی قوی استفاده کرده و اهمیت مطالعه را بیان می کند.

  • عنوان نامناسب: بررسی تاثیر داروی A بر بیماران اسکیزوفرنی: مطالعه گروه مختلط چند مرکزی
  • عنوان بهتر: اثرات روانی اجتماعی داروی A بر بیماران اسکیزوفرنی: یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده چند مرکزی

3- مخفف یا اصطلاح خاص استفاده نکنید

بجز مواردی که مخفف بطور جهانی شناخته شده است، مثل AIDS یا UNICEF؛ از گنجاندن حروف مخفف در عنوان خودداری کنید. مخفف های ناشناخته یا خیلی تخصصی ممکن است برای مخاطب آشنا نبوده و از ادامه خواندن آنها را منصرف کند. برای مثال:

  • عنوان نامناسب: امکان تمایز شاخص بروز MMP در مایع سینوویال سالمندان نرمال و مبتلا به استئوآتریت اولیه وجود ندارد
  • عنوان مناسب تر: شاخص بروز ماتریس متالوپروتئیناز را نمی توان در مایع سینوویال سالمندان سالم و مبتلا به استئوآرتریت تمایز داد

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com