ورود کاربر

مراقبت پرستاری پس از عمل (The Postoperative Period)

دوره پس از عمل

پس از جراحی بیمار وارد دوره پس از عمل می شود. دوره بلافاصله پس از عمل مستلزم پایش دقیق بیماری است که از بی هوشی بیرون می آید. بیمار سپس به بخش روز جراحی برای ترخیص یا بخش بستری برای مراقبت ارسال می شود. پس از ترخیص از بیمارستان، بیمار ممکن است به مراقبت در منزل نیاز داشته باشد. برگشت کامل فعالیت ها ممکن است چند هفته طول بکشد.

مراقبت پس از بیهوشی (postanesthesia care)

بیمار پس از عمل برای پایش و مراقبت دقیق به بخش مراقبت پس از بیهوشی (PACU) ارجاع می شود. بررسی و شناخت اولیه روی ABC متمرکز است: راه هوایی، تنفس، گردش خون. راه هوایی، تبادل گازی، پالس اکسیمتری، اکسیژن رسانی، استفاده از عضلات فرعی تنفسی، صداهای تنفسی مورد بررسی و پایش قرار می گیرد. بیمار ممکن است در اثر ادم یا اسپاسم برونش دچار استریدور شود. وضعیت قلبی و عروقی بعد بررسی می شود. علائم حیاتی هر 15 دقیقه یکبار بررسی و پایش می شود تا زمانیکه تثبیت شود؛ نبض، فشار خون، ریتم قلب پایش می شود.

زخم جراحی از نظر نشانه های نشت یا خونریزی بررسی می شود. پانسمان بیمار چک می شود. درن ها از نظر داشتن خروجی و باز بودن بررسی می شود. لوله هایی که نیاز است به ساکشن وصل شوند (از قبیل لوله بینی معده ای یا نازوگاستریک) متصل می شوند. مایعات دریافتی وریدی پایش می شوند.

بررسی و شناخت نورولوژیک برای تعیین سطح هوشیاری انجام می شود. پس از بیهوشی عمومی، بیمار پیشرفت قابل پیش بینی برای برگشت هوشیاری خواهد داشت. در ابتدا تحریک پذیری عضلانی وجود دارد و سپس بی قراری با شروع درد آغاز می شود و در نهایت توانایی استدلال و کنترل رفتار بر می گردد. پاسخ مردمک پایش می شود، به دنبال پاسخ دو طرفه مساوی به نور باشید. پاسخ های حرکتی پایش می شوند، ابتدا به دنبال پاسخ هدفمند به محرک درد بوده و در ادامه به دستورات پاسخ می دهد. درمان درد در این مرحله شروع می شود. همانطور که ماده بیهوشی دفع می شود، بررسی و شناخت سطح درد بیمار اهمیت دارد. ممکن است از طریق اطلاعات عینی که بیمار هوشیار می دهد و یا از طریق نشانه های غیر عینی در بیماری که کاملا هوشیار نیست، تعیین شود. تغییرات علائم حیاتی (بالا رفتن نبض و فشار خون)، تغییر حرکتی، شکایات بیمار پایش شود. سطح درد مورد انتظار را می توان از نوع جراحی پیش بینی کرده و یک دوز شروعی به بیماری که از بیهوشی خارج می شود، تجویز کرد.

وضعیت گوارشی از نظر وجود تهوع یا استفراغ پایش می شود. این می تواند واکنش یا عارضه جانبی بیهوشی باشد. نفخ شکم و وجود صداهای روده بررسی شود. درناژ لوله معده (نازوگاستریک) بررسی شود، به مقدار و رنگ ترشحات توجه شود.

نتایج آزمایشات پایش می شود. سطح الکترولیت ها، هموگلوبین و هماتوکریت، ازت اوره خون و کراتینین، گازهای خون شریانی (ABGs) یا مطالعات دیگر ممکن است در دوره بلافاصله پس از جراحی لازم باشد. تست های تشخیصی ضروری به سابقه بیمار، خون از دست رفته در طی جراحی و نوع عمل انجام شده بستگی دارد.

پس از ریکاوری اولیه، بیماری که تثبیت شده است به بخش پس از جراحی منتقل می شود. در بیمارانی که همان روز عمل ترخیص می شوند: علائم حیاتی گرفته می شود اما نه به دفعات قبل. وضعیت عملکرد تنفسی و قلبی عروقی پایش می شود. ریتم قلب دیگر پایش نمی شود. پانسمان از نظر ترشح چک می شود. صداهای روده چک می شود. مایعات صاف شده به بیمار داده می شود اگر که تهوع نداشته باشد. بیماران از نظر خروجی ادرار قبل از ترخیص بررسی می شوند.

بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند، پس از به هوش آمدن و تثبیت وضعیت به بخش جراحی منتقل می شوند. علائم حیاتی، وضعیت تنفسی، قلبی عروقی چک می شود. پانسمان از نظر هر گونه ترشح چک می شود. لوله های تخلیه از نظر داشتن خروجی پایش می شوند. خطوط دسترسی وریدی از نظر نشانه های نشت و داشتن ریت جریان مناسب بررسی می شوند. علائم حیاتی پایش می شود. بعضی از بیماران هنوز پس از جراحی تحت تهویه مکانیکی هستند که بایستی کنترل شوند.

عوارض پس از عمل (postoperative complications)

تمرکز مراقبت در تمامی بیماران پس از عمل شناسایی عوارض است. عوارض معمول پس از عمل شامل عوارض قلبی، تنفسی، گوارشی و عفونت است. که در ادامه به تفکیک بحث می شوند.

مراقبت های جراحی و اتاق عمل

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com