ورود کاربر

علائم نارسایی قلبی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارنارسایی قلبی رایجترین علت بستری شدن بزرگسالان 65 سال یا بیشتر است. شایعترین نارسایی قلبی در زیر لیست شده است. عوارض مرتبط با کاهش برونده قلبی در اثر نارسایی قلبی مسئول بیشتر علائمی است که در نارسایی قلبی مشاهده می شود. علائم نارسایی قلبی عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت نقص عملکرد بطن که به صورت دیس ریتمی و کاهش فشار نبض مشخص می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش تحمل فعالیت و ناتوانی پیشرونده در انجام فعالیت های روزمره
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش کیفیت زندگی همراه با ناتوانی در شرکت در بسیاری از فعالیت ها بخاطر افزایش بار قلب
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش امید به زندگی بجز در مواردی که قلب پیوند زده شود
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت دیس ریتمی یا کاهش فزاینده عملکرد قلبی همراه با کاهش برونده قلبی و کاهش خونرسانی بافتی

وبگاه پرستارنارسایی قلبی را می تواند به صورت نارسایی بطن چپ و نارسایی بطن راست نیز دسته بندی کرد، گرچه نارسایی کامل با علائم نارسایی هر دو بطن ظاهر می شود (کادر صفحه قبل). نارسایی سمت چپ شایعترین نوع نارسایی قلبی است. علائم بیماری در اثر برگشت خون به دهلیز چپ و وریدهای ریوی رخ می دهد. افزایش فشار موجب نشت مایعات از مویرگ های ریوی به بستر ریه و فضای بین بافتی و نهایتا به داخل آلوئول ها می شود که حاصل آن ادم ریوی (pulmonary edema) است. نارسایی بلند مدت بطن چپ روی سمت راست قلب فشار وارد کرده و موجب نارسایی سمت راست می شود. نارسایی سمت راست یا نارسایی بطن راست موجب تجمع خون و برگشت خون به دهلیز راست و گردش خون وریدی می شود. احتقان وریدی به صورت اتساع وریدهای ژگولار و ادم سیستمیک مشخص می شود.

وبگاه پرستارشدت علائم بیمار مبتلا به نارسایی قلبی به وضعیت سلامتی جاری وی و وجود سایر بیماری های همزمان بستگی دارد که روی تقاضای متابولیک بدن بیمار تاثیر دارند و می تواند در هر موقع علائمی با درجات شدت و ضعف متغیر نشان دهد. عوارض جانبی بعضی از درمان های سایر اختلالات می تواند روی علائم نارسایی قلبی تاثیر بگذارد، برای مثال؛ بیماری که داروی ریوی از قبیل تئوفیلین مصرف می کند ممکن است تاکیکاردی را تجربه کند، که به قلب استرس وارد کرده و موجب نارسایی شدیدتر قلب و علائم همراه آن می شود.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com