ورود کاربر

فهرست مطلب

اختلال مصرف مواد (Substance Use Disorders)

اختلال مصرف مواد

سوء مصرف مواد به عنوان میل غیر قابل کنترل به مصرف داروها، الکل یا مواد دیگر تعریف می شود که شامل میل جسمی، فیزیولوژیک و روانشناختی است و با گذر زمان به دوز هر چه بیشتر و بیشتر برای رفع نیاز و میل به مصرف احتیاج است. مواد مصرفی برای ایجاد نئشگی (euphoria) و مستی (intoxication) مصرف می شوند که شامل تغییرات وضعیت روانی و مغزی، کاهش هماهنگی و کلام بریده بریده و مبهم است. تشنج و از دست دادن هوشیاری از نشانه های آخر این اختلال است. موادی که به طور معمول مورد سوء مصرف قرار می گیرند شامل الکل، داروهای کلوپی یا غیر قانونی و سیگار است. هرچند غذا، کافئین، سکس نیز ممکن است در بعضی از تعاریف گنجانده شود.

مشکل چیست؟

تحقیقات شرایط داخلی و خارجی متنوعی را نشان داده است که منجر به سوء مصرف مواد می شود. به نظر می رسد که فاکتور ژنتیک علاوه بر عناصر محیطی و اجتماعی درگیر باشد. افراد ممکن است عادتی را به تدریج و برای تفریح، افسردگی، گرسنگی موضوع، کاهش وزن، فشار اجتماعی و یا فرار از فشار بدست آورد. مصرف در نوجوانان معمولا خیلی زود شروع می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com