ورود کاربر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روی بینی و گونه نوزاد من دانه های سفیدی ظاهر شده است. این دانه های سفید چیست؟

مشکل پوستی نوزادان که والدین بایستی آنها را بشناسند
در این مقاله می خوانیم:

روی بینی و گونه نوزاد من دانه های سفید زده است، دانه های سفید چیست؟

آموزش بیمار – راش دانه ارزنی
تصویری از راش دانه ارزنی

وبگاه پرستاراین دانه های سفید را راش دانه ارزنی یا میلیا (milia) می گویند. میلیا بی ضرر است و خیلی شایع است – حدود 40-50 درصد نوزادان دانه ارزنی می گیرند، بیشتر بر وی بالای گونه، بینی یا چانه شایع است. بعضی از نوزادان فقط چند عدد دارند، در حالی که عده از نوزادان تعداد زیادی میلیات دارند. میلیا عمدتا یک یا دو روز بعد از تولد ظاهر می شود، اما بچه هایی که نارس متولد می شوند ممکن است چندین روز یا چند هفته بعد دچار میلیا شوند.

وبگاه پرستارممکن است دیدن دانه ارزنی بر روی صورت نوزاد زیبای تازه متولد شده ناراحت کننده باشد، اما این بثورات پوستی دردناک یا مسری نیستند. راش های دانه ارزنی خودبخود برطرف شده و نیازی به درمان ندارند. معمولا راش دانه ارزنی نوزاد دو یا سه هفته بعد از تولد ناپدید می شود.

وبگاه پرستارممکن است همین نوع برجستگی های ارزنی را در لثه یا سقف دهان نوزاد ببینید. این نوع راش دانه ارزنی را پرل اپشتین (Epstein's pearls) می گویند و بی ضرر هستند.

علت راش دانه ارزنی یا میلیا چیست؟

وبگاه پرستارمیلیا زمانی رخ می دهد که پوست مرده جنین در کیسه های کوچکی در زیر پوست نوزاد جمع شده باشد. زمانی که پوست نازک روی این دانه ها سابیده و پاره شود، پوست مرده خارج شده و برآمدگی ناپدید می شود.

چگونه به رفع راش دانه ارزنی کمک کنیم؟

وبگاه پرستاردر مجموع لازم نیست کاری انجام دهید. برجستگی خودبخود و بدون درمان در طی چند هفته از بین می شود، گرچه ممکن است یک یا دو ماه هم باقی بمانند.

وبگاه پرستارتوصیه متخصصان این است که کرم یا پماد خاصی روی میلیا مالیده نشود. سعی نکنید مثل برجستگی های جوش دار دیگر یا کورک آنها را تخلیه کنید زیرا اینکار موجب می شود که اسکار و جای آنها بر روی صورت نوزاد باقی بماند. شستن زیادی و مالش آنها نیز ایده خوبی نیست. اینکارها به میلیا کمکی نکرده و پوست نوزاد را حساس می کند.

وبگاه پرستارصبور باشید. بچه خیلی زود قیافه و ظاهر صاف و طبیعی اش را پیدا می کند. اگر میلیا در طی چند ماه بعد از تولد برطرف نشد، با متخصص مشورت کنید.

آیا داشتن راش دانه ارزنی بچه را در آینده مستعد آکنه می کند؟

وبگاه پرستارخیر. بچه از قبل در تقدیرش نوشته نشده است که آکنه بگیرد. گرچه عوامل ژنتیک پیشگوی گرفتن آکنه است. اگر شما یا همسر شما در خردسالی یا بلوغ آکنه داشته اید، احتمال اینکه بچه شما در خردسالی آکنه بگیرد زیاد است.

منبع:

AAP. Rashes and skin conditions. American Academy of Pediatrics.https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/baby/bathing-skin-care/Pages/Rashes-and-Skin-Conditions.aspx

Mayo Clinic. Milia. http://www.mayoclinic.com/health/milia/DS01059

Medscape. Pediatric milia. http://emedicine.medscape.com/article/910405-overview

PubMed Health. 2011. Milia. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002343/

University of Maryland Medical Center. Milia: Overview.http://www.umm.edu/ency/article/001367.htm

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com