ورود کاربر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آکنه بچه

مشکل پوستی نوزادان که والدین بایستی آنها را بشناسند
در این مقاله می خوانیم:

روی گونه بچه من جوش درآمده است، آیا می تواند آکنه نوزادی باشد؟

آموزش بیمار – آکنه بچه
تصویری از آکنه بچه

وبگاه پرستار

بله ممکن است آکنه بچه باشد. آکنه نوزادی خیلی شایع است. آکنه ممکن است در زمان تولد وجود داشته باشد، اما اغلب اوقات چند هفته بعد از تولد شروع می شود.

وبگاه پرستارآکنه بچه شبیه به آکنه نوجوانان است. پیمپل های (جوش های سر سفید) یا برجستگی های سفید یا قرمزی می بینید که ممکن است توسط پوست قرمز احاطه شده باشند.

وبگاه پرستارآکنه معمولا روی گونه و گاهی اوقات پیشانی، چانه و حتی کمر ظاهر می شود. زمانی که بچه طبیعت گرم داشته باشد، یا اگر پوستش توسط بزاق، قطرات شیر تحریک شود یا به پارچه لباسش حساس باشد و یا لباس هایش با پورد شوینده قوی و بودار شسته شده باشد؛ ممکن است آکنه ها شدیدتر باشند.

وبگاه پرستارهرچند لکه های روی صورت بچه ضرورتاً آکنه نیستند. برجستگی های ریز سفید رنگی که در زمان تولد وجود دارند و چند هفته بعد از تولد ناپدید می شوند را میلیا یا جوش دانه ارزنی می نامند و به آکنه ربطی ندارند. اگر تحریک پوستی شدیدتر باشد یا جوش ها پوسته ریزی داشته باشند، یا در همه جای بدن وجود داشته باشد ممکن است اکزما باشد.

علت آکنه نوزادی چیست؟

وبگاه پرستارهمانند نوجوانان این مسئله هنوز پاسخ صحیحی ندارد. متخصصان اغلب به هورمون هایی اشاره می کنند که بچه از مادر در پایان حاملگی دریافت می کند و موجب آکنه می شود. اما محققان هنوز در حال مطالعه سایر عواملی هستند که موجب آکنه صورت بچه می شود اما هنوز در مورد آن اتفاق نظر وجود ندارد.

وبگاه پرستاراگر مادر هنگام شیردهی به بچه دارو مصرف کند، یا اگر بچه داروی خاصی مصرف کند، ممکن است علت ماشه بروز آکنه دارو باشد. در بعضی ازموارد واکنش به محصولات مراقبت پوست و بخصوص انواع روغنی موجب آکنه می شود زیرا سوراخ های پوست را بلوک می کند.

آکنه چقدر باقی می ماند؟

وبگاه پرستارآکنه نوزادی معمولا در طی چند هفته ناپدید می شود، اما ممکن است چند ماه باقی بماند. اگر آکنه در طی 3 ماه برطرف نشود، یا نگران آن هستید، با پرستار خود مشورت کنید. پرستار و پزشک ممکن است داروهای موضعی خفیفی برای آکنه تجویز کنند اگر که آکنه زیاد طول کشیده یا شدید باشد.

وبگاه پرستارآکنه نوزادی مقاوم ممکن است نشانه آن باشد که بچه در خردسالی و نوجوانی زیاد آکنه خواهد داشت.

چکار می توانم برای ظاهر و رنگ صورت بچه بکنیم – درمان آکنه نوزادی چیست؟

وبگاه پرستاربرای کمک به بهتر شدن آکنه نوزادی و ظاهر بچه نکات زیر را رعایت کنید:

  • از داروهای ضد آکنه بدون نسخه استفاده نکنید.
  • صورت بچه را مالش ندهید. آکنه نوزادی در اثر کثیفی ایجاد می شود. در حقیقت، شستن زیادی نیز موجب تحریک بیشتر پوست بچه می شود، بنابراین زیاد روی نکنید.
  • از مالیدن لوسیون های روغنی بر پوست بچه اجتناب کنید. این لوسیون های دارای پایه روغنی موجب بدتر شدن آکنه می شوند. بعضی از والدین گزارش می دهند که کرم های غیر روغنی و غیر چرب به بهبود آکنه بچه آنها کمک کرده است. اگر از این کرم ها استفاده می کنید، مواظب اثرات آن بر پوست بچه باشید، آماده توقف مصرف باشید اگر که ظاهر بچه بدتر شد.
  • صورت بچه را با آب ساده و صابون کودک ملایم روزی یکبار بشویید. به آرامی و با ضربه زدن و نه مالیدن حوله یا دستمال، صورت را خشک کنید.
  • صبر داشته باشید. آکنه بچه حداقل برایش درد و ناراحتی ندارد، بنابراین اجازه دهید که خودش خوب شود و خودتان را اذیت نکنید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com