ورود کاربر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مولوسکوم چیست

مشکل پوستی نوزادان که والدین بایستی آنها را بشناسند
در این مقاله می خوانیم:

مولوسکوم کونتاگیوسوم چیست؟

وبگاه پرستارویروس مسئول این بیماری معمولا ویروسی ضعیف است اما موجب بیماری پوستی شدیدی می شود و برجستگی و بثورات بر روی بخش های مختلف بدن ظاهر می شود. این بیماری بیشتر در بچه های سنین 1-10 دیده می شود.

آموزش بیمار – مولوسکوم کونتاگیوسوم
تصویری از مولوسکوم کونتاگیوسوم

علائم و نشانه ها

وبگاه پرستاربدنبال ضایعاتی باشید که گنبدی شکل و به رنگ پوست است که معمولا دارای ظاهر مروارید مانند بوده و در مرکز آن جوش چرکی وجود دارد. معمولا ضایعات بدون درد هستند اما ممکن است خارش داشته و قرمز و ملتهب شوند. در بچه ها معمولا این عارضه بر روی صورت، گردن یا دستان رخ میدهند؛ اما ممکن است در هر جایی از بدن و حتی قفسه سینه و کمر رخ دهند.

وبگاه پرستارمولوسکوم کونتاگیوسوم (Molluscum contagiosum) به سادگی منتشر می شود اگر بچه لکه های آلوده را لمس یا خارانده و سپس بخش دیگری از بدن خود یا شخص دیگری را لمس کند. همچنین بیماری از طریق لمس سطوح و اشیای آلوده به بیماری مثل اسباب بازی و حوله منتقل می شود.

علت مولوسکوم مسری چیست؟

وبگاه پرستارویروس (مولوسکوم کونتاگیوسوم پوکسویروس (molluscum contagiosum poxvirus)) علت این بیماری پوستی است.

درمان مولوسکوم کونتاگیوزوم چیست؟

وبگاه پرستاراگر بچه شما دچار بثورات مولوسکوم کونتاگیزووم است،از مراقبت دهنده بهداشتی بخواهید که آن را تشخیص دهد و برایش درمان توصیه کند یا به متخصص پوست مراجعه کنید. بیماری معمولا در طی شش ما تا یکسال خودبخود برطرف می شود.

وبگاه پرستاراین بیماری مسری است، پزشکان معمولا توصیه می کنند که ضایعات بیماری با بانداژ پوشیده شوند، بخصوص ضایعاتی که توسط لباس بچه پوشیده نمی شوند. این محافظ موجب می شود که سایر بچه ها و بالغین اطراف بچه مبتلا به بیماری مبتلا نشوند.

وبگاه پرستارمرکز کنترل بیماری های آمریکا (The U.S. Centers for Disease Control (CDC)) توصیه کرده است که شب ها بانداژ را باز کرده و ضایعات در هوای آزاد رها شوند، زمانیکه خطر انتشار عفونت به دیگران کم است. سپس صبح بانداژ تازه انجام شود.

وبگاه پرستاردر بعضی از موارد، متخصص پوست درمان مشابه درمان رفع زگیل تجویز می کند مثل منجمد کردن با نیتروژن مایع.

وبگاه پرستاراگر بچه شما شنا می کند، بایستی تمامی ضایعات مشهود با بانداژ ضد آب یا پلاستیک پوشانده شوند. در منزل این بانداژ دور انداخته شده و بانداژ جدیدی بسته شود. حوله و تجهیزات شنا و اسباب بازی ها را به اشتراک نگذارید.

منبع:

MedlinePlus. Molluscum-contagiosum, available at: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ Molluscum-contagiosum.html

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com