ورود کاربر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کهیر در کودکان

مشکل پوستی نوزادان که والدین بایستی آنها را بشناسند
آموزش بیمار – کهیر در کودکان
تصویری از کهیر در کودکان
در این مقاله می خوانیم:

کهیر چیست؟

وبگاه پرستارکهیر تورم نقطه ای از پوست است. معمولا کهیر خارش دارد. ممکن است به شکل ها و اندازه های مختلفی ظاهر شود، اما معمولا بخوبی حاشیه های آن مشخص است. وسط کهیر معمولا رنگ پریده تر از اطراف آن است. کهیر به صورت منطقه ای برجسته با حاشیه های قرمز مشخص می شود.

وبگاه پرستارکهیر شایع است اما مسری نیست. کهیر معمولا بین چند ساعت تا چند روز ادامه می یابد؛ اما ممکن است حتی ماهها طول بکشد.

وبگاه پرستارکهیرها ممکن است از یک نقطه پوست ناپدید شده و در جایی دیگر ظاهر شود.

علت کهیر چیست؟

وبگاه پرستارکهیر زمانی رخ می دهد که بدن ماده ای بنام هیستامین ترشح می کند. دلایل متفاوت زیادی برای کهیر وجود دارد که ممکن است در شناسایی علت ایجاد کننده مشکل پیدا کنید. در اینجا چند نمونه از علل رایج کهیر بیان می شود:

آموزش بیمار – کهیر
تصویری از کهیر
 • گزش و نیش حشرات: اگر بچه شما برای مثال به نیش زنبور یا مورچه قرمز حساس باشد، ممکن است در واکنش به نیش یا گزیده شدن کهیر بزند.
 • غذا: بچه ممکن است در واکنش به بعضی مواد غذایی کهیر بزند. رایجترین غذاهایی که موجب کهیر می شوند شامل شیر، تخم مرغ، بادام زمینی، مغزهای درختی (مثل بادام، گردو)، سویا، گندم، ماهی و صدف است. افزودنی های غذایی خاص یا مواد نگهدارنده نیز می توانند موجب کهیر شوند. بچه ممکن است در واکنش به پروتئین های غذایی کهیر بزند و یا بدنش نسبت به بعضی مواد شیمیایی موجود در غذایی که خورده است کهیر بزند، زیرا واکنش آلرژیک و حساسیت موجب آزاد شدن هیستامین می شود. بعضی از بچه ها حتی در تماس با بعضی مواد غذایی کهیر می زنند، برای مثال وقتی آب توت فرنگی روی پوست آنها ریخته می شود.
 • آلرژن ها: بچه هایی که نسبت به گربه حساسیت دارند ممکن است در تماس با گربه کهیر بزنند. بچه حتی ممکن است در واکنش به آلرژن های موجود در هوا مثل گرده گل کهیر بزند.
 • بیماری: بچه ممکن است در اثر بعضی از بیماری ها مثل سرماخوردگی یا عفونت ویروسی کهیر بزند. کهیر در عفونت های باکتریال کمتر رخ می دهد.
 • دما: گاهی اوقات دمای پایین و سرما موجب کهیر می شود. همین مسئله در مورد تغییر دما صادق است، وقتی بچه پس از سرما سریع گرم شود، کهیر می زند.
 • داروها: آنتی بیوتیک ها و بعضی از داروها موجب می شوند که بچه کهیر بزند.

درمان کهیر چیست؟

وبگاه پرستاراگر فکر می کنید که بچه در اثر تماس با حیوان خانگی یا آلرژی گرده گیاهان دچار کهیر شده است، بایستی وی را حمام کنید تا آلرژن های احتمالی روی پوست وی شسته شوند. کمپرس سرد و حمام سرد گاهی اوقات موجب تسکین کهیر می شود. همچنین با یک گلوله پنبه ای روی کهیر لوسیون کالامین بمالید.

وبگاه پرستاراز پوشاندن لباس هایی که موضع مبتلا به کهیر را تحریک می کند اجتناب کنید. اگر کهیر بچه را ناراحت می کند، از پزشک بخواهید برایش آنتی هیستامین خوراکی تجویز کند تا خارش و تورم کهیر کاهش یابد.

چه موقع باید به فوریت های پزشکی (911) زنگ زد؟

وبگاه پرستاردر صورت بروز هر یک از علائم زیر در کودکی که دچار کهیر است، بایستی فورا به فوریت های پزشکی تماس گرفت یا بچه را به متخصص رساند:

 • تورم صورت یا زبان
 • علائم تنفسی مثل خس خس سینه یا تنگی نفس
 • بی هوش شدن بچه
 • مشکل بلع
 • سرگیجه یا سبکی سر
 • همراه با کهیر این علائم نشانه شوک آنافیلاکسی می تواند باشد، واکنش آلرژیکی که فوق العاده خطرناک و کشنده است. سیستم تنفسی بچه کوچک است و تورم اندکی می تواند موجب انسداد و سخت شدن تنفس برای وی شود.

چه موقع باید برای کهیر به پزشک مراجعه کرد؟

وبگاه پرستاراگر بچه شما زیر 2 ساله است و دچار کهیر منتشر شده است (کهیر در بیشتر از یک موضع از بدن)، با پزشک یا پرستار مشورت کنید.

وبگاه پرستارعلاوه بر این، صرفنظر از سن بچه، در صورت مشاهده موارد زیر با متخصص تماس بگیرید:

 • بروز کهیر منتشره در بیشتر قسمت های بدن بعد از گزش حشره یا واکنش به دارو یا غذا
 • علاوه بر کهیر زدن، بچه ناخوش بنظر برسد (دارای تب، خواب آلودگی مرضی، تهوع، استفراغ مداوم، درد شکم کرامپی باشد)
 • دست ها، پاها یا مفاصل متورم شده باشد.

وبگاه پرستاراگر کهیر بیشتر از یک هفته باقی ماند، با متخصص صحبت کنید. در حالی که بیشتر کهیرها به مداخله خاصی نیاز ندارند، اما موارد مزمن ممکن است مستلزم تست پوستی از نظر حساسیت غذایی یا دارویی هستند. ممکن است آزمایشات خون برای تعیین علت زمینه ای لازم باشد و به ندرت ممکن است بیوپسی پوست انجام شود.

وبگاه پرستاراگر به بچه خود آنتی هیستامین خوراکی دادید و هنوز احساس ناراحتی می کرد، یا اگر وی را خیلی خواب آلوده کرد، از پزشک یا پرستار بخواهید که گزینه دیگری را در نظر بگیرد. گاهی اوقات پزشک استروئیدها از قبیل پردنیزون برای درمان کهیری که به آنتی هیستامین جواب نمی دهد، تجویز می کند. اگر کهیر بیشتر از یک هفته طول کشید حتما به متخصص مراجعه کنید.

منبع:

AAD. Hives. American Academy of Dermatology. http://www.aad.org/skin-conditions/dermatology-a-to-z/hives

AAP. Hives. American Academy of Pediatrics. https://www.healthychildren.org/English/health-issues/conditions/skin/Pages/Hives.aspx

Children's Hospital of Philadelphia. Hives. http://www.chop.edu/service/allergy/allergy-and-asthma-information/hives-urticaria-angiodema-allergic-reactions.html

Mayo Clinic. Hives and angioedema. http://www.mayoclinic.com/health/hives-and-angioedema/DS00313/DSECTION=symptoms

MedlinePlus. Hives. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/hives.html

Seattle Children's Hospital. Hives. http://www.seattlechildrens.org/medical-conditions/symptom-index/hives/

UpToDate. Hives (urticaria). http://www.uptodate.com/contents/patient-information-hives-urticaria

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com