ورود کاربر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فولیکولیت

مشکل پوستی نوزادان که والدین بایستی آنها را بشناسند
در این مقاله می خوانیم:

فولیکولیت چیست؟

وبگاه پرستارهر مویی در بدن از روی یک فولیکول یا پیاز مو در زیر پوست رشد می کند. فولیکولیت زمانی رخ می دهد که پیاز مو عفونی شود.

وبگاه پرستارفولیکولیت ممکن است در بچه ها یا بالغین رخ دهد، اما قبل از سن 2 سالگی نادر است.

وبگاه پرستاربرای مطالعه و دیدن عکس فولیکولیت، راهنمای تصویری راش و بیماری های پوستی کودکان را بخوانید.

علائم و نشانه های فولیکولیت

وبگاه پرستاراین عارضه نامطلوب جوش چرکی یا کورک سر سفید در اطراف فولیکول مو است. زخم ممکن است پوسته بدهد و اغلب دارای خارش و ناراحت کننده است، در بعضی موارد فولیکولیت شدید بوده و دردناک است. معمولا فولیکولیت در گردن، زیر بغل، ناحیه تناسلی، صورت، دست ها و پاها و باسن رخ می دهد.

آموزش بیمار – فولیکولیت
تصویری از فولیکولیت

علت فولیکولیت چیست؟

وبگاه پرستارفولیکول زمانی عفونی می شود که باکتری هایی که همیشه بر روی پوست وجود دارند و بخصوص استافیلوکوک ها به داخل فولیکول نفوذ کنند. این زمانی رخ می دهد که چیزی فولیکول را تحریک کند و روزنه ای باز شود که باکتری بتواند از طریق آن وارد پیاز مو شود.

وبگاه پرستاربرای مثال، ساییدگی پوست در اثر مالش لباس، برش ناشی از تیغ، بانداژ طولانی مدت بر روی پوست، شیو کردن صورت که موجب آلوده شدن پیاز مو می شود.

وبگاه پرستاریک شکل از این راش در اثر باکتری موجود در استخر و وان آلوده رخ می دهد. معمولا بچه ها بیشتر از والدین داخل وان می مانند، بنابراین ممکن است بیشتر فولیکولیت بگیرند، بخصوص نقاطی که لباس شنای خیس با پوست در تماس است.

وبگاه پرستاراین نوع راش در افراد مبتلا به اگزما یا آکنه نیز شایع است. بیشتر در مناطق دارای هوای گرم و مرطوب شایع است.

درمان فولیکولیت

وبگاه پرستاردرمان فولیکولیت در بچه ها به سن بچه، شدت عفونت و باکتری عامل فولیکولیت بستگی دارد. ابتدا بایستی بیماری و نوع باکتری تشخیص داده شود. بعد از آن می توان در منزل فولیکولیت را درمان کرد و از داروی تجویز شده مثل آنتی بیوتیک خوراکی یا موضعی استفاده کرد.

وبگاه پرستاربرای پیشگیری از فولیکولیت، پوست کودک و لباس های وی را تمیز و خشک نگهدارید، بخصوص در هوای گرم و از پوشاندن لباس های تنگ و تحریک کننده پوست بچه اجتناب کنید.

منبع:

AAD. Hives. American Academy of Dermatology. http://www.aad.org/public/Publications/pamphlets/ Folliculitis.htm

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com