ورود کاربر

فهرست مطلب

سرطان های پوست (Skin Cancers)

سرطان های پوست

مشکل چیست؟

سرطان پوست شایعترین نوع سرطان است. سرطان پوست در بین سرطان های انسان سریعترین میزان بروز را دارد و موارد سرطان پستان در حال رشد سریع است. تشخیص زودرس این نوع سرطان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا در مراحل اولیه قابل علاج است. وراثت عامل مهمی است.
معمولا سرطان های پوست به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: بازال سل (basal cell) که شایعترین است، اسکواموس سل (squamous cell) که از نظر شیوع در رتبه دوم است و ملانوما (melanoma) که خطرناک ترین است. کارسینوم های پوستی مستقیما با آسیب ناشی از تابش خورشید در ارتباط بوده و بیشترین ضایعات آن در مناطق در معرض بدن رخ می دهد. این نوع غالبا عود می کند. کارسینوم سلول های سنگفرشی (Squamous cell carcinomas) اغلب بخاطر تماس با نور خورشید بوده، ممکن است به سختی بتوان تغییرات پوستی آن را تمایز داد و خیلی سریع منتشر می شود. ملانوما کشنده ترین نوع سرطان پوست است. معمولا در صورت یا بالای کمر رخ می دهد. یادآوری ویژگی های ملانوما ممکن است کمک کننده باشد: الف – شکل نامتقارن، ب- لبه های نامنظم، ج- تغییر رنگ، د- قطر بزرگتر از پاکن ته مداد، ه- در حال تغییر مداوم.

سلول های پوستی جدید مرتب در اپیدرمیس ایجاد شده و سلول های قدیمی را به سطح پوست می رانند، جایی که پوسته اندازی می شود. تماس با اشعه خورشید می تواند این فرآیند را مختل کرده، موجب شود که سلول های پوست با ریت غیر طبیعی تقسیم شوند که ممکن است به سرطان تبدیل شود. کسانی که تماس زیادی با اشعه ماوراء بنفش دارند، که به نظر می رسد اثرات آن به صورت تجمعی است، در خطر بالاتر ابتلا به تومورهای سرطانی هستند. تماس با مقادیر زیاد اشعه ایکس نیز موجب افزایش شانس سرطان پوست می شود. همانطور که تماس با آرسنیک چنین است، ماده ای که در طبیعت و در غذای ما یافت می شود. بیمارانی که داروهای سرکوب کننده ایمنی مصرف می کنند در ریسک بالای سرطان پوست هستند. افراد دارای پوست روشن و کسانی که تاریخچه خانوادگی سرطان پوست دارند نیز در ریسک بالای ابتلا به سرطان پوست هستند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com