ورود کاربر

تست های تشخیصی حیاتی

توجه: در این بخش تنها مروری مختصر بر تست های تشخیصی حیاتی برای مراقبت از بیماران قلبی و عروقی آمده است. هر یک از این تست ها با جزئیات کامل و بطور مفصل در بخش معاینات فیزیکی بحث خواهند شد.

زیرواحد بتای گونادوتروپین جفت انسانی (β-hCG test)

تست β-hCG (Beta Subunit of Human Chorionic Gonadotropin) که بیشتر به عنوان آزمایش حاملگی شناخته می شود، برای تشخیص زودرس حاملگی و یا تشخیص و پایش بیماری های تروفوبلاستیک و سایر تومورهای ترشح کننده β-hCG انجام می شود. با استفاده از ایمنواسی شیمولوسنت یا فلوریمتریک سطح β-hCG را در نمونه خون اندازه گیری می کنند.

بیوپسی (Biopsy)

بیوپسی برداشتن تکه از بافت بدن برای آزمایش است تا تغییرات سلولی رخ داده مشخص گردد. این یکی از ابزارهای اصولی و اولیه برای تشخیص سرطان است. بیوپسی کامل یا برشی شامل برداشتن تکه ای از بافت است. وقتی که کل تومور یا ناحیه مشکوک برداشته می شود، از بیوپسی اکسیژنال استفاده می شود. بیوپسی آسپیراسیون نیدل نیز شامل برداشتن بخشی از بافت یا مایع توسط نیدل بیوپسی است. همیشه بعد از بیوپسی بیمار بایستی از نظر خونریزی پایش شود.

آنتی ژن سرطان 125 (CA 125)

در تست آنتی ژن سرطان 125 (Cancer Antigen 125) مقدار پروتئین CA125 در خون اندازه گیری می شود. این تست برای پایش سرطان های آندومتر یا تخمدان موجود در زن انجام می شود. این یک تست غربالگری نیست.

هیستروسالپنژوگرام (Hysterosalpingogram)

هیستروسالپنژوگرام (HSG) یک تست رادیوگرافی است که در آن داخل رحم و لوله های فالوپ و نواحی اطراف آنها بررسی می شود. این تست برای تشخیص ناهنجاری ها، دلایل عدم زایایی، حاملگی داخل لوله ای، عفونت های رحم و لوله ها انجام می شود. ماده حاجب از طریق واژن به داخل سرویکس ارسال می شود و تصاویر رادیوگرافیک با اشعه ایکس از جریان ماده حاجب از میان رحم و لوله ها گرفته می شود.
قبل از تست لازم است که بیمار 6-8 ساعت ناشتا باشد و بطور نرمال ممکن است در طی یا پس از تست کرامپ و گرفتگی را تجربه کند. رضایت نامه آگاهانه لازم است. پس از تست بیمار از نظر واکنش آلرژیک به ماده حاجب و همچنین خونریزی حجیم واژینال بررسی می شود.

هیسترسکوپی (Hysteroscopy)

در این آزمایش رحم به طور مستقیم بررسی می شود تا علت خونریزی غیر طبیعی و ناباروری تعیین شود. یک لوله نازک دوربین دار به اسم هیستروسکوپ (hysteroscope) از طریق سرویکس به داخل رحم هدایت می شود. نور دوربین داخل رحم را روشن کرده و تصویر ویدیویی از آن گرفته می شود و مشاهده مستقیم انجام می شود. قبل از تست لازم است که بیمار بمدت 6-8 ساعت ناشتا باشد. رضایت نامه آگاهانه گرفته شود. لازم است که بعد از تست بیمار از نظر خونریزی واژینال بررسی شود.

ماموگرام (Mammogram)

ماموگرام بررسی رادیوگرافیک بافت پستان است که در آن پستان در داخل وسیله خاصی قرار داده شده و فشرده می شود و امکان تصویر برداری بهتر را فراهم می سازد. حداقل از هر پستان دو عکس گرفته می شود. این تست برای شناسایی رشدهای غیر طبیعی بافت پستان انجام می شود و تست غربالگری توصیه شده برای سرطان پستان است. بیمار باید قبل از تست از استفاده لوسیون، پودر و بوبرها اجتناب کند.

پاپ اسمیر (Pap Smear)

تست پاپانیکولا یا پاپ اسمیر برای سرطان گردن رحم (سرطان سرویکس) استفاده می شود. در طی تست پزشک نمونه ای از سلول های سرویکس برداشته و در آزمایشگاه از نظر تغییرات سلولی بررسی می کند

فاکتور رسوس (Rhesus Factor)

فاکتور رسوس یا Rh یک تست سرمی است که در آن به بررسی وجود آنتی ژن Rh D در سطح سلول های قرمز خون پرداخته می شود. برای بررسی سازگاری خون مادر و جنین انجام می شود. یک تست غیر ناشتا است.

تجزیه منی (Semen Analysis)

در این آزمایش اسپرم مرد به عنوان بخشی از علت ناباروری زوج ها بررسی می شود. بیمار بمدت دو روز از سکس ممنوع می شود و سپس نمونه اسپرم گرفته می شود و به صورت میکروسکوپی بررسی می شود. در این تست حجم، تحرک و شمارش اسپرم بررسی می شود. اسپرم بایستی در طی یکساعت بعد از نمونه گیری تحت بررسی قرار گیرد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com