ورود کاربر

پره اکلامپسی و اکلامپسی (Preeclampsia and Eclampsia)

پره اکلامپسی و اکلامپسی

پره اکلامپسی اختلالی است که زن حامله ممکن است در نیمه دوم حاملگی به آن مبتلا شود. هیپرتانسیون ناشی از حاملگی را پره اکلامپسی می گویند و اغلب در حاملگی اول رخ می دهد. اگر پره اکلامپسی بدون درمان رها شود، به اکلامپسی تبدیل می شود که وضعیت شدیدتری است.

مشکل چیست؟

اتیولوژی پره اکلامپسی و اکلامپسی ناشناخته است. هیپرتانسیون حاملگی، چاقی و تغذیه ضعیف همگی فاکتورهای همیار با این وضعیت هستند. مادران حاملگی اول در خطر بالاتر پره اکلامپسی قرار دارند همانطور که زنان دارای سابقه خانوادگی پره اکلامپسی در خطر بالاتری هستند.

پیش آگهی

پره اکلامپسی موجب کوچک شدن نوزاد، تولد پیش رس و ناتوانی یادگیری نوزاد می شود. اکلامپسی درمان نشده می تواند به تشنج، کما و حتی مرگ مادر و بچه ختم شود.

علائم و نشانه های تشخیصی

پره اکلامپسی (ممکن است بدون علامت باشد):
» فشار خون بالاتر از 140/90 mmHg
» وجود پروتئین در ادرار یا پروتئینوری شدید (Proteinuria): بیشتر از 300 mg در ادرار 24 ساعته
» بالا رفتن سطح کراتینین
» سردرد
» ادم
» ادم ریوی 
» همولیز
» افزایش وزن سریع
» درد شکم
» کاهش برونده ادراری
» تهوع و استفراغ شدید
اکلامپسی:
» علائم بالا
» تشنج

تست های تشخیصی

پانل شیمی خون برای بررسی هیدراسیون و همچنین عملکرد کلیوی و کبدی
شمارش خونی برای بررسی آنمی و شمارش پلاکتی
تجزیه ادرار برای بررسی سطح پروتئین و کراتینین ادرار
سونوگرافی جنین

درمان

تولد نوزاد تنها علاج اکلامپسی و پره اکلامپسی است. پره اکلامپسی خفیف با هیپرتانسیون خفیف و مقدار اندک پروتئین در ادرار را می توان در خانه و ویزیت مکرر متخصص و نظارت دقیق درمان کرد که بستگی به وضعیت جنین و سن حاملگی دارد. سایر موارد اکلامپسی و پره اکلامپسی بایستی در بیمارستان بستری شوند.
استراحت مطلق
رژیم غذایی کم نمک
تجویز دارو برای کنترل فشار خون:
» هیدرالازین (hydralazine)
» لابتولول (labetolol)
» متیل دوپا (methyldopa)
» نیفیدیپین (nifedipine)
تجویز دارو برای کنترل تشنج:
» منیزیم سولفات (magnesium sulfate)

تشخیص های پرستاری

ایمنی
ریسک اختلال والدی
اختلال رشد و تکامل

مداخلات پرستاری

پایش فشار خون
پایش سطح پروتئین ادرار
کمک در طی استراحت مطلق
آموزش موارد زیر به بیمار:
» فرآیند بیماری
» ضرورت رژیم غذایی کم نمک
» تمامی تست ها و آزمایشات

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com