ورود کاربر

یائسگی (Menopause)

یائسگی

یائسگی یا منوپوز به عنوان سپری شدن 12 ماه بدون قاعدگی تعریف می شود. در یائسگی فولیکول های اندکی برای بالغ شدن باقی مانده است، سطح هورمون های کاهش می یابد، دیگر تخمک گذاری رخ نمی دهد، و پوشش داخلی رحم نیازی به ضخیم شدن برای پذیرش تخم بارور ندارد.

مشکل چیست؟

سیر طبیعی زندگی است.

پیش آگهی

میانگین سنی یائسگی در ایالات متحده 51 سال است. حدود 50 درصد زنان امریکایی علائم منوپوز را در سن 51 به بالا تجربه می کنند.

علائم و نشانه های تشخیصی

فقدان چرخه قاعدگی
کوچک شدن پستان، واژن و رحم در پاسخ به کاهش ترشح استروژن و پروژسترون
برافروختگی وازوموتور در اثر افت سطح استروژن
نوسان خلق و عصبی شدن در اثر تغییر سطح هورمون
افزایش ریسک قلبی عروقی در رابطه با کاهش استروژن
ریسک فاکتور استئوپروز در رابطه با کاهش استروژن
خشکی مخاط واژن در اثر کاهش هورمون ها

تست های تشخیصی

افزایش سطح FSH در طی یائسگی
کاهش سطح LH در طی یائسگی
کاهش سطح استروژن

درمان

بعضی از زنان درمان جایگزینی هورمون (HRT) (در زنان دارای رحم) یا درمان جایگزینی استروژن (ERT) (در زنان بدون رحم) را انتخاب می کنند تا برافروختگی وازوموتور و علائم و نشانه های یائسگی کاهش یافته و ریسک بیماری شریان کرونر را کاهش دهند.

تشخیص های پرستاری

مدیریت موثر رژیم درمانی فرد
تضاد در تصمیم گیری
اختلال هویت فردی

مداخلات پرستاری

آموزش موارد زیر به بیمار:
» تغییرات بدنی
» اثرات HRT و ERT

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com