ورود کاربر

لیومیوماس (Leiomyomas)

لیومیوماس

لیومیوماس یا فیبروئید (Fibroids) تومور عضلات صاف رحم است. از آنجایی که وابسته به دریافت هورمون است، سایز تومور با قاعدگی افزایش می یابد.

مشکل چیست؟

مشخص نیست که چه چیزی موجب پرولیفراسیون این تومورهای عضلات صاف می شود. فیبروئید بیشتر در زنان آفریقایی – آمریکایی شایع است.

پیش آگهی

از آنجایی که هورمون وابسته به هورمون است، با یائسگی جمع می شود. هرچند در بیماران دارای تومور بزرگ، درد و خونریزی زیاد درمان را ضروری می کند.

علائم و نشانه های تشخیصی

خونریزی، کم خونی
درد، در تومورهای بزرگ
فشار

تست های تشخیصی

آزمایشات تشخیصی نشانگر کاهش سطح هموگلوبین (Hgb) و هماتوکریت (Hct) است
در تصویر سونوگرافی، MRI، CT اسکن و هیستروسکوپی (hysteroscopy) تومور مشاهده خواهد شد

درمان

انتظار همراه با پایش و مراقبت
جراحی – میومتومی (myometomy) در صورتی که نیاز به حفظ زایایی باشد، یا هیسترکتومی اگر بچه زایی کامل شده و نیازی به حفظ زایایی نباشد
هورمون ها ممکن است به کوچک کردن تومور کمک کنند

تشخیص های پرستاری

درد، ناراحتی
خستگی
اختلال تصویر از بدن

مداخلات پرستاری

پایش CBC از نظر کم خونی
بررسی خونریزی واژینال
بررسی موضع برش جراحی
تجویز مسکن
بررسی علائم حیاتی، درجه حرارت
آموزش موارد زیر به بیمار:
» استفاده از داروهای مسکن
» افزایش احتمال حاملگی نابجا در آینده
» تشویق به تحرک و خروج زودرس از تخت

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com