ورود کاربر

دیسمنوره (Dysmenorrhea)

دیسمنوره

درد قاعدگی که پس از تخمک گذاری رخ می دهد و هیچ دلیلی نمی توان برای آن مشخص کرد را دیسمنوره یا درد قاعدگی با علت ناشناخته می نامند.

مشکل چیست؟

دیسمنوره در اثر تغییرات هورمونی در طی سیکل تولید مثل رخ می دهد. انقباضات رحم در اثر پروستاگلاندین ها (prostaglandins) و تنگ شدن عروق خونی لایه پوششی رحم موجب ناراحتی و درد شخص می شوند، همانطور که لایه داخلی رحم آماده ریزش می شود.

پیش آگهی

دیسمنوره معمولا یک یا دو سال بعد از اولین قاعدگی شروع می شود و با بیشتر شدن سن حادتر می شود. حاملگی اغلب موجب تخفیف شدت دیسمنوره می شود، همانطور که سن بالا می رود. بعضی از زنان دیسمنوره شدید داشته و چند روز در ماه ناتوان می شوند. اکثریت زنان درجاتی از ناراحتی را در طی پریود خود تجربه می کنند.

علائم و نشانه های تشخیصی

کرامپ ناشی از انقباضات رحمی
تهوع ناشی از نوسانات سطح هورمون ها
سردرد ناشی از کاهش سطح هورمون ها

تست های تشخیصی

معاینات لگن طبیعی است
هموگلوبین و هماتوکریت ممکن است اندکی در اثر خونریزی زیاد کاهش یافته باشد

درمان

داروهای بدون نسخه
شیشه های آب داغ
اقدامات سنتی خانگی
داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) دارای تاثیر ضد پروستاگلاندین هستند که ممکن است ناراحتی بیمار را کاهش دهند:
» ایبوپروفن (ibuprofen)
» ناپروکسن (naproxen)
» نابومتون (nabumetone)
ضد حاملگی های خوراکی که تخمک گذاری را مهار کرده و همچنین مقدار جریان قاعدگی و دیسمنوره را کاهش می دهند

تشخیص های پرستاری

عدم تحمل فعالیت
درد، ناراحتی

مداخلات پرستاری

آموزش موارد زیر به بیمار:
» فرآیند بیماری
» مزایای ورزش
» طریقه مصرف، زمانبندی و عوارض جانبی داروها

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com