ورود کاربر

آنفولانزا (Influenza)

آنفولانزا

مشکل چیست؟

آنفولانزا یک عفونت ویروسی است که مجاری تنفسی را درگیر کرده و از طریق ذرات تنفسی منتشر می شود. ویروس ممکن است استنشاق شده یا از سطوح دارای تماس مستقیم منتشر شود. این عفونت ممکن است در مجاری تنفسی فوقانی یا تحتانی مستقر شود. ویروس به لایه های سلولی سطحی آسیب وارد می کند. مکانیسم دفاعی طبیعی مجاری تنفسی به مخاطره افتاده و ورود باکتری ها و چسبیدن به بافت های تنفسی زیرین را تسهیل می کند.

پیش آگهی

معمولاً دوره علائم آنفولانزا یک هفته طول می کشد. داروهای جاری به کاهش طول مدت و شدت علائم همراه آنفولانزا کمک می کنند. بعضی از بیماران دچار عفونت ثانویه از قبیل سینوزیت یا پنومونی باکتریال ثانویه به آنفولانزا می شوند. بیماران مبتلا به پنومونی ریسک مرگ و میر ناشی از آنفولانزای بالاتری دارند.

علائم و نشانه های تشخیصی

علائم ناگهانی
سرفه بدن خلط و ترشح
لرز و تعریق
خستگی و ناخوشی
تب بالاتر از 101 درجه فارنهایت
سردرد
درد عضلانی (میالژی)
ترشح آبکی بینی
زخم گلو

تست های تشخیصی

کشت ویروسی نازوفارنکس
کیت تشخیص سریع

درمان

درمان علامتی برای افزایش راحتی بیمار و تجویز دارو برای کوتاه کردن دوره و شدت علائم بیماری کانون تمرکز درمان در این بیماران است. داروها بایستی خیلی سریع در شروع بیماری تجویز شوند.
تجویز داروهای تب بر برای راحتی بیمار: استامینوفن
تجویز داروهای ضد ویروس: زانامیویر، اسولتامیویر، آمانتادین، ریمانتادین

تشخیص های پرستاری

ریسک صدمه
اختلال تبادل گازی
هیپرترمی (دمای بالا)

مداخلات پرستاری

تجویز مایعات و الکترولیت ها برای جایگزین مایعات از دست رفته در اثر تعریق و دفع نامحسوس ناشی از دمای بالای بدن
پایش علائم حیاتی
پایش وضعیت تنفسی، ریت، تلاش، استفاده از عضلات فرعی تنفسی، تغییر رنگ پوست، تغییر صداهای تنفسی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com