ورود کاربر

درد اندام خیالی (Phantom Limb Pain)

درد اندام خیالی

درد خفیف تا شدید در ناحیه از اندام احساس می شود که اندام قطع شده است و به آن درد عضو خیالی یا فانتوم لیمب اطلاق می شود.

مشکل چیست؟

انتهای عصبی در موضع جراحی به ارسال سیگنال های درد به مغز ادامه میدهد. اندام قطع شده می تواند به صورت قطع با جراحی (آمپوتاسیون) یا قطع در اثر تروما باشد.

پیش آگهی

بعضی از بیماران درد فانتوم اندکی یا اصلا دردی احساس نمی کنند. در حالی که در مابقی بیماران درد با گذر زمان کاهش می یابد. پیش آگهی زمانی ضعیف است که درد تا 4-6 ماه ادامه یابد.

علائم و نشانه های تشخیصی

در در پایین یا بالای ناحیه آمپوتاسیون
خارش
کرامپ
گزگز

درمان

تن درمانی
مسکن
آرامبخش
ضد درد

تشخیص های پرستاری

درد، عدم آسایش
بی اقتداری
سوگ

مداخلات پرستاری

کمپرس گرم
ماساژ
آموزش هدایت عصبی به بیمار
آموزش داروها، زمان و مقدار و عوارض جانبی آنها

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com