ورود کاربر

هذیان (Delirium)

هذیان

مشکل چیست؟

در این اختلال بیمار آشفتگی کلی در عملکرد شناختی دارد که ممکن است سریع و حتی گاهی در طی چند ساعت رخ دهد. شدت علائم ممکن است در طول روز فرق کند و بستگی به علت علائم دارد. بیمار به طور ناگهانی نسبت به زمان و مکان بی اطلاع شده و تغییرات رفتاری نشان می دهد، بخصوص بیماران سالمند و اغلب برای ارزیابی روانی به روانشناس ارجاع می شوند.

پیش آگهی

هذیان اغلب به علت یک عفونت زمینه ای، تغییرات ایسکمیک یا اختلالات متابولیک رخ می دهد. تشخیص و مداخله سریع برای رفع علت زمینه ای برای درمان بیمار ضروری است. بدون درمان مناسب ممکن است کشنده باشد.

علائم و نشانه های تشخیصی

گم گشتگی (Confusion)
عدم آگاهی به زمان و مکان (Disorientation)
تغییرات رفتاری
کلام یا پوشش نامناسب
گیجی (Agitation)

تست های تشخیصی

کندی منتشره ای در نوار قلب مشاهده می شود
در عفونت باکتریال سطح WBC بالا است
در هیپو یا هیپرگلیسمی سطح گلوکز خون ناهنجار است
ناهنجاری های نوار قلب در حضور ایسکمی یا انفارکتوس میوکارد دیده می شود
تصویر CT – اسکن مغز نشانگر تغییرات ایسکمیک است
علت می تواند ناهنجاری های الکترولیتی باشد

درمان

پایش علائم حیاتی
پایش وضعیت عصبی روانی، آگاهی، سطح هوشیاری، باز بودن چشم ها و پاسخ مردمک
درمان علت زمینه ای
فراهم کردن اکسیژن مکمل در صورت هیپوکسی

تشخیص های پرستاری

خطر سقوط

مداخلات پرستاری

محافظت از بیمار در مقابل صدمه دیدن
پایش موضع دسترسی وریدی از نظر نشانه های نشت و عفونت
انجام بررسی نورولوژیک

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com