ورود کاربر

اسکیزوفرنی (Schizophrenia)

اسکیزوفرنی

مشکل چیست؟

علت اصلی اسکیزوفرنی ناشناخته است. گرایش خانوادگی به بیماری و ژن هایی شناسایی شده است که به این بیماری ربط داده اند. نقص عملکرد ناقل عصبی دوپامین به نظر می رسد که به طور نسبی مسئول علائم سایکوز مرتبط با اسکیزوفرنی باشد. گیرنده های NMDA ممکن است در وقوع این بیماری درگیر باشند.

پیش آگهی

بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی عمدتا به درمان طولانی مدت برای کنترل علائم نیاز دارند. رعایت رژیم دارویی برای عده ای از بیماران مشکل است، چه بخاطر دسترس بودن داروها، عوارض جانبی، علائم بیماری یا تمایل بیمار به عدم مصرف روزانه دار. احتمال عود علائم بالا است.

علائم و نشانه های تشخیصی

اختلال در آزمایش واقعیات
عاطفه تخت
کلام بی سازمان
فرآیند فکری بی سازمان
رفتار غیر طبیعی
هذیان
توهمات شنوایی

تست های تشخیصی

نتایج آزمایشات تشخیصی در این بیماران طبیعی است.

درمان

تجویز داروهای آنتی سایکوتیک:
» کلوزاپین (clozapine)
» آریپیپرازول (aripiprazole)
» زیپراسیدون (ziprasidone)
» لوکساپین (loxapine)
» رسپریدون (risperidone)
» الانزاپین (olanzapine)
» کویتیاپین (quetiapine)
» تیوتیکسن (thiothixene)
رواندرمانی
رفتار درمانی
محیط ساختاردهی شده

تشخیص های پرستاری

سندرم اختلال درک و تفسیر محیطی
اختلال فرآیندهای فکری
اختلال درک حسی شنوایی

مداخلات پرستاری

پایش مصرف داروها
بحث در مورد پاسخ بیمار به درمان
بحث در مورد اهمیت رعایت رژیم دارویی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com