ورود کاربر

تست های تشخیصی حیاتی

توجه: در این بخش تنها مروری مختصر بر تست های تشخیصی حیاتی مورد استفاده در سیستم پوششی آمده است. هر یک از این تست ها با جزئیات کامل و بطور مفصل در بخش معاینات فیزیکی بحث خواهند شد.

تست آلرژی پوستی (Allergy Skin Testing)

تست حساسیت پوستی برای تایید علت علائمی از قبیل سرفه و عطسه یا راش های پوستی انجام می شود که می توانند در اثر آلرژی ایجاد شوند. در این آزمایش بخشی از پوست در معرض ماده آلرژن قرار داده می شود و سپس واکنش پوست بررسی می شود. وقوع کهیر یا اریتما تایید کننده وقوع آلرژی است. ممکن است تست داخل جلدی نیز انجام شود که در آن آلرژن به صورت تزریقی در زیر پوست انجام می شود یا یک برچسب آلرژن بر روی پوست چسبانده می شود.
قبل از تست لازم است که بیمار تمامی داروهای آنتی هیستامین، استروئیدها، داروهای تعدیل کننده لکوترین (leukotriene) را قطع کند که با نتیجه تست تداخل دارند. بایستی به بیمار روند انجام تست و آنچه که انتظار می رود را شرح داد.

بیوپسی پوست (Skin Biopsy)

معمولا بیوپسی پوست برای تشخیص بخش غیر طبیعی از پوست از قبیل رشد غیر طبیعی یا خال و لکه از نظر سرطان انجام می شود. همچنین ممکن است برای تشخیص عفونت پوستی باکتریال یا قارچی یا سایر اختلالات پوستی بیوپسی انجام شود. در این روش نمونه ای از بافت برای تجزیه و تحلیل توسط پاتولوژیست برداشته می شود که تعیین می کند که چه تغییرات سلولی رخ داده است. بیوپسی انواع مختلفی دارد از جمله:
بیوپسی منگنه ای (Punch biopsy) – یک قطعه استوانه ای کوچک از بافت ناحیه مبتلا توسط یک ابزار برنده و تیز شبیه کاتتر (منگنه) بریده و برداشته می شود.
بیوپسی تراشی (Shave biopsy) – تکه سطحی از پوست توسط تیغ استریل تیز برداشته می شود
بیوپسی برشی (Excisional biopsy) – بخش بزرگتری از پوست برداشته می شود و امکان بررسی ساختارهای عمقی تر یا برداشتن کل ضایعه به عنوان نمونه بیوپسی وجود دارد. معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود.
پس از رویه بایستی بهبودی و موضع از نظر عفونت پایش شود.

رنگ آمیزی گرم (Gram Stain)

رنگ آمیزی گرم یا روش گرم (Gram’s method) یکی از شیوه های تمایز گونه های باکتریال به دو گروه اصلی گرم مثبت و گرم منفی براساس خواص دیواره سلولی آنها است. یک رنگ به کشت باکتری بر روی یک لام اضافه می شود که در سلول های گرم مثبت به رنگ آبی و در سلول های گرم منفی به رنگ قرمز ارغوانی در می آید. این اولین گام در تعیین هویت نمونه باکتری است و می توان برای شروع آنتی بیوتیک درمانی تجربی و قبل از آماده شدن نتیجه کشت اصلی از این روش استفاده کرد.

کشت ویروس تب خال (Herpes Simplex Virus (HSV) Culture)

این تست با برداشتن یک نمونه مایع از ضایعات در طی 3 روز اول پس از بروز ضایعه انجام می شود. اگر ویروس در مایع ضایعه وجود داشته باشد در طی چند روز شناسایی می شود. می توان برای تعیین آنتی بادی انواع خاص ویروس تب خال از آزمایش خون نیز استفاده کرد.

تست ترکیب پتاسیم هیدروکساید (Potassium Hydroxide Preparation (KOH))

این تست برای تشخیص افتراقی سریع عفونت های قارچی مو، پوست یا ناخن انجام می شود. محلول پتاسیم هیدروکساید با رنگ آبی – سیاه مخلوط شده و به لام حاوی سلول بافت آلوده اضافه می شود و سپس لام در زیر میکروسکوپ بررسی می شود.

تست جذب رادیو آلرژن (Radioallergosorbent Test)

در تست جذب رادیو آلرژن (RAST)، از آزمایش خون برای غربالگری آلرژی به ماده یا مواد خاص استفاده می شود. در این تست مقدار آنتی بادی IgE که به آلرژن مورد شک خاص واکنش نشان داده است، اندازه گیری می شود.

سایر آزمایشات خون (Additional Blood Test)

سایر تست های خون مورد استفاده در تشخیص بیماری های سیستم پوششی عبارتند از: تست برداشت سریع پلاسما (Rapid plasma regain (RPR))، لابراتوار تحقیقات بیماری منتقله جنسی (Venereal Disease Research Laboratory (VDRL))، تست آنتی بادی فلورسنت تروپونما (fluorescent treponema antibody test (FTA-ABS))، آگلوتیناسیون رسوب ترپونما پالادیوم (treponema pallidum partiate agglutinate (TP-PA)) از جمله آزمایشات خون هستند که برای تشخیص سیفلیس استفاده می شوند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com