ورود کاربر

سلولیت (Cellulitis)

سلولیت

مشکل چیست؟

سلولیت عفونت پوست است که توسط باکتری هایی ایجاد می شود که از طریق منفذهای پوستی وارد می شوند. شایعترین موضع وقوع سلولیت پاها است، گرچه ممکن است در هر نقطه ای از بدن رخ دهد. شایعترین باکتری ایجاد کننده سلولیت استافیلوکوک ها و استرپتوکوک ها می باشند. باکتری ممکن است از طریق ترک های ناشی از عفونت قارچی وارد شوند. ممکن است از راه ترک های خشک، گزش حشرات یا برش ناشی از شیو کردن ریش و مو وارد شوند. بیماران سالمند، دارای نقص یا سرکوب سیستم ایمنی و بیماران مبتلا به ادم لنفاوی، دیابت یا گردش خون ضعیف بیشتر در خطر سلولیت هستند.

پیش آگهی

اگر درمان زودرس باشد، پیش آگهی خوب است. اگر علائم برای شروع درمان ظاهر نشوند یا عفونت در صورت یا منتشره باشد، بستری کردن و آنتی بیوتیک وریدی لازم است. سلولیت شدید بافت های عمقی، التهاب نکروز دهنده فشیا (necrotizing fasciitis) توسط استرپتوکوک ها ایجاد شده و یک اورژانس پزشکی محسوب می شود.

علائم و نشانه های تشخیصی

قرمزی و گرمی پوست روی ناحیه عفونت
تورم و درناک شدن پوست و بافت در اثر عفونت

تست های تشخیصی

بالا رفتن تعداد سلول های سفید خون در CBC
کشت زخم برای شناسایی عامل ایجاد کننده سلولیت
سونوگرافی پا برای تعیین وجود ترومبوز وریدهای عمقی (DVT)

درمان

درمان در شروع عفونت آنتی بیوتیک خوراکی است. اگر تب و درد بدن با عفونت همراه شود یا اگر صورت درگیر باشد، یا ناحیه سلولیت وسیع باشد، بیمار بایستی برای درمان تزریقی بستری شود. درمان تجربی بلافاصله شروع شده و در بیشتر موارد موثر است.
تجویز آنتی بیوتیک:
» سفالکسین (Cephalexin)
» دیکلوکساسیلین (Dicloxacillin)
» لوفلوکساسین (Levofloxacin)
» در صورت نیاز تزریق یادآور کزاز
تخلیه آبسه توسط جراحی در صورت نیاز
مسکن در صورت درد

تشخیص های پرستاری

درد، ناراحتی
ریسک عفونت
اختلال تمامیت پوستی

مداخلات پرستاری

آموزش بیمار در مورد اهمیت بهداشت فردی خوب
شستشوی روزانه منطقه مبتلا
استفاده از پماد آنتی بیوتیک موضعی یا تعویض پانسمان دو بار در روز
بالا نگهداشتن منطقه مبتلا
پایش درجه حرارت، بزرگی و قرمزی و افزایش ترشح موضع درگیر
آموزش بیمار در مورد چگونگی پیشگیری از آلودگی منافذ پوستی از طریق مراقبت های مناسب
پایش روزانه پاها از نظر ترک و فیشور
استفاده از مانیکور و پدیکور ناخن ها، ویزیت متخصص ناخن (podiatrist)
استفاده روزانه از لوسیون های مرطوب کننده

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com