ورود کاربر

درماتیت (Dermatitis)

درماتیت

مشکل چیست؟

التهاب پوست در نتیجه تماس با مواد محرک از قبیل مواد شیمیایی، مواد خارجی، داروها یا گیاهان مثل پیچک سمی را درماتیت گویند. پوست ممکن است قرمز، برافروخته و خارش داشته باشد. علل معمول این عارضه واکنش های آلرژیک است. اغلب بیمار دارای سابقه قبلی یا سابقه خانوادگی آسم، آلرژی یا اگزما است. مقداری از علائم تاخیری می تواند نتیجه خاراندن پوست باشد. اغلب علت ممکن است واکنش دارویی یا پاسخ سیستم ایمنی به داروها باشد.

پیش آگهی

راش در طی یک یا دو هفته برطرف می شود اگر که ماده محرک شناسایی و رفع شده باشد. هرچند، اگر بیمار دارای حملات آتوپیک و تشدید مکرر باشد، عود ممکن است با اتیولوژی ناشناخته رخ دهد.

علائم و نشانه های تشخیصی

راش در ناحیه مبتلا که با ماده محرک در تماس بوده است
پورپورای ناشی از آزاد شدن هیستامین از ماست سل ها
قرمزی و تورم
وزیکول در نقطه ای که ماده با پوست تماس داشته است
زیاد شدن رنگدانه های (Hyperpigmentation) ناشی از تحریک خاراندن

تست های تشخیصی

برای تعیین آلرژن ممکن است تست RAST انجام شود
تست برچسب (Patch testing)

درمان

درمان دربرگیرنده تعیین علت ماشه کننده واکنش و اجتناب از تماس مجدد است. هر یک از علائم هدف درمان قرار می گیرد تا ناراحتی بیمار کاهش یابد. اگر درماتیت منتشره باشد، داروهای وریدی مثل استروئیدها یا آنتی هیستامین ها ممکن است ضروری باشد. کرم، ژل یا لوسیون کورتیکواستروئید علائم را کاهش خواهد داد.

تشخیص های پرستاری

اختلال تصویر از بدن
ریسک تغییر تمامیت پوستی
درد، ناراحتی

مداخلات پرستاری

پرهیز از محرک هایی که ممکن است موجب درماتیت شود، جهت پیشگیری از عود بیماری
نظارت بر بهبودی و پیشگیری از عفونت باکتریال
کمپرس سرد
استفاده از دستکش و لباس محافظ
شستن مکرر دست ها
آموزش موارد زیر به بیمار:
» مرطوب نگهداشتن پوست
» کوتاه کردن ناخن ها برای کاهش آسیب ناشی از خاراندن
» حمام ولرم اما نه داغ
» استفاده از صابون سبک
» استعمال مرطوب کننده

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com