ورود کاربر

لوپوس اریتماتوز سیستمیک (Systemic Lupus Erythematosus)


لوپوس اریتماتوز سیستمیک

مشکل چیست؟

لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE) یک اختلال ایمنی التهابی مزمن است که پوست و سایر ارگان های بدن را درگیر می کند. آنتی بادی های DNA و RNA موجب پاسخ التهابی اتوایمون می شوند، نتیجه اش تورم و درد است. این بیماری بیشتر در زنان جوان دیده می شود، و دارای زمینه ژنتیکی بسیار قوی است. اتیولوژی بیماری ناشناخته است.

پیش آگهی

پیش آگهی بیماری خوب است، اما با عود و نهفتگی و بدتر شدن زیادی همراه است. بیشتر بیماران هنگام مصرف دارو وضعیت خوبی دارند، اما تعدادی نیز سریعا بیماری تشدید شده، به درگیری ارگانها و نهایتاً مرگ می انجامد. داروهای خاصی علائم شبه لوپوس ایجاد می کنند. بازنگری داروهای بیمار بایستی قبل از تشخیص بیماری انجام شود.

علائم و نشانه های تشخیصی

لوپوس اریتماتوز - نگارش پایان نامه راش پروانه ای بر روی صورت در اثر رسوب ایمنوگلوبین و مکمل ها در پوست
خستگی در اثر آنمی
آنمی در اثر التهاب
تب، ناخوشی
درد مفاصل

تست های تشخیصی

آزمایش ANA مثبت – آنتی بادی ها در خون وجود دارند.
فاکتور روماتوئید مثبت

درمان

درمان لوپوس اریتماتوز به صورت درمان حمایتی است. داروها با توجه به مرحله بیماری و وضعیت بیمار در زمان تجویز، تجویز می شوند. درمان نشانه های سیستمیک به ارگان درگیر بستگی دارد.
تجویز NSAIDs ها برای کاهش التهاب و ایجاد اثرات آرامبخش و تسکینی
  » ایپوبروفن
  » فلوربیپروفن
  » ایندومتاسین
  » سولینداک
  » ناپروکسن
  » دیکلوفناک
ضد مالاریا ها – برای درمان تظاهرات مفصلی و راش های پوستی
تجویز سرکوب کننده های ایمنی در بیمارانی که به کورتیکواستروئیدها پاسخ نمی دهند:
  » ازاتیوپرین
  » سیکلوفسفامید
تجویز مسکن ها
  » داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی
  » آسپرین
  » استامینوفن
  » ترامادول

تشخیص های پرستاری

اختلال تحرک جسمی
اختلال تصویر از بدن
محافظت ناموثر
درد مزمن

مداخلات پرستاری

اجتناب از نور خورشید
پوشاندن راش های پروانه ای با مواد آرایشی
کاهش استرس
پایش علائم عفونت

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com