ورود کاربر

شوک سپتیک (Septic Shock)


شوک سپتیک

مشکل چیست؟

شوک سپتیک با باکتریمی شروع می شود، معمولا باکتری گرم منفی عامل عفونت خون است. منبع معمولا سیستم ادراری – تناسلی، مجاری گوارشی و ریه ها است. عفونت ممکن است مدتی قبل از بروز شوک وجود داشته باشد. زمانی که آبشار پیشرفت از باکتریمی به شوک سپتیک شروع شود، ممکن است قطع فرآیند بسیار مشکل باشد. شوک ممکن است در بیماران سالمند، مبتلا به سرکوب ایمنی یا همراه با بیماری های دیگر خیلی سریعتر رخ دهد. در پاسخ به عفونت باکتریال، TNF-آلفا و سایر مواد شیمیایی التهابی در جریان خون آزاد می شود، موجب افزایش نشت خود از عروق هم بافت های آلوده و هم غیر آلوده می شود (نفوذ پذیری عروقی افزایش می یابد).

پیش آگهی

پیش آگهی بیماری به وضعیت عمومی بیمار، نوع باکتری، سرعت بروز علائم قطعی شوک، منبع باکتریمی بستگی دارد. نرخ مرگ و میر در این بیماری بین 40 تا 80 درصد متغیر است.

علائم و نشانه های تشخیصی

ترجمه متون پزشکی تهوع و استفراغ از منبع عفونت
دمای بالای 101 درجه فارنهایت در اثر عفونت
افت فشار خون در اثر جابجایی مایعات، اتساع عروقی
تاکیکاردی ناشی از تب و عفونت
تاکی پنه ناشی از تب و عفونت
اسیدوز لاکتیک ناشی از اکسیژناسیون ضعیف

تست های تشخیصی

شمارش WBC بین 15000 تا 30000 – نشانگر عفونت
افزایش شمارش پلاکت – اختلال انعقادی خون در شوک شایع است
سطح PT و PTT غیر طبیعی – اختلالات انعقادی خون

درمان

نتایج درمان به شخص بستگی دارد. پاسخ متفاوتی با توجه به متغیر بودن سطح ایمنی و پاسخ التهابی هر بیمار و وجود بیماری همزمان دیگر، دیده می شود. درمان به شناسایی ارگانیسم، منبع باکتریمی، آنتی بیوتیک صحیح و حفظ علائم حیاتی طبیعی بستگی دارد.
آنتی بیوتیک مخصوص عامل آلوده کننده
احیای مایعات

تشخیص های پرستاری

کاهش برونده قلب
نارسایی حجم مایعات
اختلال تمامیت پوستی

مداخلات پرستاری

علائم حیاتی و بخصوص تب پایش شود.
مایعات مصرفی و دفعی برای بررسی وضعیت افزایش بار یا کاهش مایعات پایش شود.
عوامل انعقادی پایش شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com