ورود کاربر

ویروس اپشتین بار / سندرم خستگی مزمن (Epstein-Barr Virus/ Chronic Fatigue Syndrome)


سندرم خستگی مزمن

مشکل چیست؟

سندرم خستگی مزمن (CFS) یک سندرم مزمن، چند علامتی، چند سیستمی در بالغین است که قبلا سالم بوده اند. این بیماری حاصل یکی از پنج ویروسی است که تا کنون شناخته شده است: اپشتین بار، سیتومگالو ویروس، کوکسساکی ویروس B، آدنوویروس نوع I، ویروس تب خال انسانی 6. به شیوه ای نامعلوم، ویروس سیستم ایمنی را مختلف می کند، که قادر نیست به طور موثر با ویروس بجنگد.

پیش آگهی

پیش آگهی بیماری نامشخص است زیرا بیماری شدت و افول زیادی دارد. عود و بدتر شدن ممکن است مکرر باشد. در سن بلوغ بیشتر جمعیت ایالات متحده از نظر ویروس EB مثبت هستند.

علائم و نشانه های تشخیصی

ترجمه متون تخصصی پزشکی خستگی مداوم که با استراحت برطرف نمی شود
اختلال حافظه و تمرکز
درد عضلانی
درد مفاصل
سردرد
تغییرات خواب
ناخوشی
افسردگی
خلق ناپایدار
بی خوابی نیز شایع است.

تست های تشخیصی

از آنجایی که تشخیص CFS بصورت حذف علل مختلف تا رسیدن به تشخیص است، سایر اتیولوژی های علائم مورد بررسی تشخیصی قرار می گیرند. که ممکن است شامل شمارش سلول های خون، پانل متابولیک، مطالعات تیروئید، HIV، ESR، روماتوئید فاکتور، لایم، EBV و تیتر CMV باشد.

درمان

درمان این بیماری تجربی و براساس علائم است. درمان و حذف تشخیص های دیگر عاقلانه است. فراهم کردن دوره های استراحت مکرر، تغذیه کافی ضروری است. درمان دارویی ممکن است شامل NSAIDs و مسکن ها باشد. از آنجایی که تشخیص روانی قبلی و جاری در این بیماران زیاد دیده می شود، ارزیابی روانپزشکی نیز توصیه می شود. رواندرمانی ممکن است کمک کننده باشد. فیزیوتراپی اغلب اندیکاسیون دارد و ورزش منظم و روتین کمک کننده است.

تشخیص های پرستاری

عدم تحمل فعالیت
خستگی
درد مزمن

مداخلات پرستاری

ارائه مراقبت حمایتی
تشویق به مصرف مایعات فراوان و تغذیه کافی
استراحت
رواندرمانی
رژیم ورزشی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com