ورود کاربر

اسکلرودرما (Scleroderma)


اسکلرودرما

مشکل چیست؟

در این بیماری آنتی بادی ها در یک پاسخ اتو ایمون به بافت های همبند حمله می کنند. این عمل موجب اسکار بافتی (فیبروز) در پوست، ارگان ها، مجاری گوارشی، عروق خونی و عضلات می شود، که نتیجه اش اسکلروز (تصلب) عمومی است. اسکلرودرما یک بیماری مزمن با اتیولوژی ناشناخته است، معمولاً در سنین 30 تا 50 سالگی دیده می شود.

پیش آگهی

اسکلرودرما یک بیماری پیشرونده است، موجب مرگ زودرس می شود، بخصوص در بیمارانی که دچار بیماری منتشره هستند. آسیب ارگان ها نشانگر مرگ زودرس است، کسانی که درگیری ارگان کمتری دارند، امید به زندگی طولانی تری دارند.

علائم و نشانه های تشخیصی

سفتی و درد در اثر فیبروز
کلفتی پوست
ادم، ناخوشی، تب

تست های تشخیصی

مثبت بودن تست آنتی بادی ضد هسته ای
در بیوپسی پوست، درم ضخیم است.

درمان

ترجمه متون تخصصی پرستاریدرمان به هدف درمان علائم بیمار و آسایش وی است. داروی شناخته شده ای برای متوقف کردن پیشرفت بیماری وجود ندارد. داروهای مختلفی ممکن است برای رفع علائم بیماری ناشی از ارگان های درگیر با اسکلرودرما تجویز شود.
فیزیوتراپی برای حفظ تحرک مفاصل تجویز می شود.

تشخیص های پرستاری

اختلال تحرک جسمی
اختلال تمامیت پوستی
درد

مداخلات پرستاری

ترجمه متون پرستاری از نظر افزایش فشار خون بیمار را پایش کنید، علت منجر به مرگ در بیماران اسکلرودرما است که در اثر اثرات کلیوی بیماری رخ می دهد.
موارد زیر به بیمار آموزش داده شود:
  » درمانی برای اسکلرودرما وجود ندارد، اما ممکن است بیماری خاموش شده و دوباره عود کند.
  » دوره های استراحت بین فعالیت لازم است.
  » از سرما پرهیز کند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com