ورود کاربر

اسپوندیلیت آنکیلوزان (Ankylosing Spondylitis)


اسپوندیلیت آنکیلوزان

مشکل چیست؟

اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) یک شکل پیشرونده از آرتریت است که کمتر از 1% جمعیت جهان را درگیر کرده است. در این بیماری مفاصل بین ستون فقرات و لگن به همراه مقداری از لیگامنت های ناحیه ملتهب می شوند، و نتیجه اش بی ثباتی این مفاصل است. فاکتورهای وراثتی نقش مهمی در وقوع این بیماری ایفا می کنند. این بیماری قویا با وجود آنتی ژن سازگاری بافت شناختی HLA-B27 در کروموزم های فرد مبتلا مرتبط است. این بیماری از مفاصل ساکروایلیاک شروع شده و به سمت ستون فقرات گسترش می یابد.

پیش آگهی

ترجمه متون تخصصی پرستاریدوره بیماری در هر مورد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. تعدادی دچار دوره های موقت حمله کمر درد می شوند در حالی که دیگران ممکن است کمر درد شدید مزمن را تجربه کنند، که منجر به درجات متغیری از سفتی ستون فقرات با گذر زمان می شود. مشخصه این بیماری دوره های بدتر شدن دردناک حاد و عودهای مکرر است.

علائم و نشانه های تشخیصی

کمر درد شدید پس از یک دوره بی فعالیتی در اثر التهاب و خشکی مفاصل
کاهش حرکت ناحیه لومبار ستون فقرات بخاطر درد ناشی از التهاب

تست های تشخیصی

ترجمه متون تخصصی پرستاری رادیوگرافی ستون فقرات: مفاصل این بیماران دارای ویژگی فقرات بامبو است که یک علامت تاخیری است.
رادیوگرافی مراحل اولیه بیماری ممکن است تخریب و فرسایش آرتریتی را نشان دهد
سرم خون این بیماران حاوی آنتی ژن HLA-B27 است، که در 90 درصد مبتلایان به AS دیده می شود.
در این بیماران سطح ESR بالا است.

درمان

اقدامات غیر دارویی شامل آموزش بیمار، آموزش خانواده، مشاوره ژنتیکی، وضعیت دهی بیمار، تمرینات کششی، فیزیوتراپی است. هدف اصلی درمان این بیماران کاهش درد، کاهش التهاب، شروع تمرینات قدرتی برای تقویت کمر، حفظ وضعیت قرارگیری صحیح و عملکرد ستون فقرات است. داروها برحسب رویکرد تجربی و وضعیت بیمار تجویز می شوند. اگر یکی از داروهای NSAID برای بیماری موثر نباشد، داروی بعدی امتحان میشود. کورتیکواستروئیدها نباید برای درمان بلند مدت این بیماران استفاده شوند زیرا دارای عوارض عمومی هستند.
تمرینات کششی – برای حفظ انعطاف پذیری
بریس کمر – برای حفظ قامت و وضعیت قرارگیری ستون فقرات
تجویز ضد التهاب های غیر استروئیدی – برای کاهش التهاب و اثرات تسکینی شامل:
   » آسپرین
   » ایپوبروفن
   » ایندومتاسین
   » سولفاسالازین
   » سولینداک
فیزیوتراپی

تشخیص های پرستاری

عدم تحمل فعالیت
اختلال تحرک جسمی
درد مزمن

مداخلات پرستاری

ترجمه متون تخصصی پرستاری تجویز گرمای متناوب در ناحیه کمری ستون فقرات برای تسکین علائم
ماساژ ناحیه کمری ستون فقرات برای کاهش درد و علائم
فراهم کردن آسایش و راحتی برای بیمار
آموزش بهترین وضعیت نشستن بر روی صندلی دارای پشتی بلند جهت حفظ قامت و راستای ستون فقرات
تلاش مکرر برای حفظ قامت و ستون فقرات راست و نرمال به بیمار آموزش داده شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com