ورود کاربر

سندرم متابولیک (Metabolic Syndrome)

سندرم متابولیک

مشکل چیست؟

سندرم ایکس (Syndrome X) یا سندرم نقص متابولیک (Dysmetabolic Syndrome) نیز خوانده می شود. در این اختلال بیمار دارای مجموعه ای علائم است که شامل بالا بودن قند خون، چاقی، فشار خون بالا، تری گلیسیرید بالا و سابقه خانوادگی. سلول های بتای پانکراس قادر به تولید انسولین کافی نیستند در حالی که کبد مقادیر بیشتری گلوکز تولید می کند. بیمار همچنین به انسولین مقاوم است. این سندرم منجر به بیماری قلبی عروقی می شود.

پیش آگهی

تشخیص سندرم متابولیک شخص را در معرض خطر بالای ابتلا به دیابت و بیماری قلبی قرار می دهد. تغییر شیوه زندگی برای کاهش شانس ابتلای به بیماری های لاعلاج در این بیماران لازم است.

علائم و نشانه های تشخیصی

فشار خون بالا
چاقی شکمی

تست های تشخیصی

کاهش سطح HDL
افزایش سطح LDL
افزایش تریگلیسیرید
بالا رفتن گلوکز ناشتا

درمان

تجویز استاتین (statin) برای کاهش سطح LDL
تجویز نیاسین (niacin) برای افزایش سطح HDL
تجویز فیبرات ها (fibrates) برای کاهش تریگلیسیریدها
تجویز مهار کننده های ACE برای کاهش فشار خون
تجویز بلوک کننده های گیرنده آنژیوتنسین (angiotensin receptor) برای کم کردن فشار خون
تجویز حساس کننده های انسولین برای بهبود اثربخشی انسولین
مدیریت وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش

تشخیص های پرستاری

آمادگی برای الگوی متابولیک تغذیه ای پیشرفته
ریسک صدمه در رابطه با هیپرگلیسمی
آمادگی برای برنامه فعالیت پیشرفته

مداخلات پرستاری

پایش گلوکز خون
تشویق به کاهش وزن
آموزش اهمیت مصرف دقیق داروها حتی اگر علامتی وجود نداشته باشد

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com