ورود کاربر

پرکاری هیپوفیز (Hyperpituitarism)

پرکاری هیپوفیز

مشکل چیست؟

در این عارضه غده هیپوفیز مقادیر فراوانی هورمون رشد تولید می کند. اگر پرکاری هیپوفیز قبل از بسته شدن اپی فیز استخوان ها (صفحه رشد استخوان) رخ دهد، بیمار (نوزاد و بچه ها) دچار غول آسایی یا ژیگانتیسم (Gigantism) می شوند که به صورت رشد بیش از حد و مفرط تمامی بافت های بدن ظاهر می شود. اگر پرکاری هیپوفیز بعد از بسته شدن اپی فیز (epiphyseal closure) رخ دهد که عارضه ای نادر است، بیمار دچار آکرومگالی (Acromegaly) می شود که نتیجه کلفتی استخوان ها و رشد عرضی است و بزرگ شدن احشای داخلی (visceromegaly) رخ می دهد.

پیش آگهی

درمان موفق این عارضه می تواند پیشرفت بیماری را متوقف کند، هرچند تغییرات فیزیکی و جسمی که قبل از شروع درمان رخ داده است، برگشت پذیر نیستند.

علائم و نشانه های تشخیصی

افزایش سایز بدن ناشی از تولید مفرط هورمون رشد

تست های تشخیصی

افزایش سطح هورمون رشد در نتیجه تولید مفرط هورمون توسط هیپوفیز
افزایش سطح پرولاکتین، بیشتر تومورهای هیپوفیز موجب تولید مفرط یک یا چند هورمون هیپوفیز می شوند
افزایش گلوکز؛ دیابت در آکرومگالی شایع است.

درمان

تجویز آگونیست های دوپامین برای کاهش سایز تومور از قبیل:
» بروموکریپتین (bromocriptine)
» کابرگولین (cabergoline )
درآوردن غده هیپوفیز توسط جراحی

تشخیص های پرستاری

اختلال تصویر از بدن در رابطه با بیماری یا درمان بیماری

مداخلات پرستاری

انجام تمرینات دامنه حرکتی برای اطمینان از تحرک مفاصل
حمایت عاطفی
آموزش بیمار در مورد عدم قطع درمان جایگزینی هورمونی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com