ورود کاربر

فیبریلاسیون دهلیزی (Atrial Fibrillation)

 فیبریلاسیون دهلیزی - ترجمه متون تخصصی پرستاری

مشکل چیست؟

ماشه شدن ناهماهنگ ایمپالس های الکتریکی در دیواره دهلیز (اتاقک های بالایی قلب) موجب حرکات لرزشی بجای ضربان منظم دهلیزها می شود، که نتیجه اش انقباض ناموثر دهلیزی است. این بیماری معمولاً در اثر ناهنجاری سیستم الکتریکی قلب رخ می دهد. خون به طور موثر به بطن ها (اتاقک های تحتانی قلب) پمپ نمی شود و نتیجه آن خونرسانی ناکافی به سراسر بدن است. معمولاً قلب سریع می تپد، هرچند همیشه اینچنین نیست. فیبریلاسیون دهلیزی (که AF یا a fib نیز نامیده می شود) شایع ترین آریتمی مزمن قلبی است و به خودی خود تهدید کننده زندگی نیست، اما ریسک تشکیل لخته خون و سکته مغزی را افزایش می دهد.

پیش آگهی

آریتمی ها معمولاً با شناسایی و رفع علت فیبریلاسیون برطرف می شوند. اگر فیبریلاسیون دهلیزی بدون درمان رها شده یا عود کند، ریسک سکته و سایر عوارض وجود دارد.

علائم و نشانه های تشخیصی

بی علامت
نبض نامنظم
احساس غش (مشرف به سنکوب)
طپش قلب
سبکی سر
تنگی نفس

تست های تشخیصی

الکتروکاردیوگرام ناهنجاری های مشخصه این اختلال را نشان خواهد داد:
» بی نظمی طول مدت و ساختار کمپلکس های QRS
» فاصله PR به سختی قابل تشخیص است
» امواج P نامنظم، کم ولتاژ یا غیاب آنها
اکوکاردیوگرافی برای بررسی قلب از نظر ناهنجاری ساختاری
تست های عملکرد تیروئید – پرکاری تیروئید یکی از علل شایع منجر به فیبریلاسیون دهلیزی است

درمان

درمان به هدف بازیافت ریتم و ریت نرمال و منظم قلبی است. اگر کمتر از 72 ساعت از شروع فیبریلاسیون دهلیزی سپری شده باشد، کاردیوورژن شیمیایی یا الکتریکی ممکن است انجام شود. الکتروکاردیوورژن یا شوک قلبی اغلب موجب بازیافت ریتم سینوسی نرمال قلب می شود. اگر بیشتر از 72 ساعت از بروز فیبریلاسیون دهلیزی سپری شده باشد، داروهای ضد انعقاد شروع می شوند، زیرا ریسک ترمبوآمبولی فوق العاده بالا است.

تجویز داروهای ضد آریتمی پس از تثبیت وضعیت بیمار – این داروها در برگرداندن ریتم سینوسی منظم موثر هستند و به درمان ضد آریتمی بلند مدت نیاز است (آمیودارون، دیگوکسین، دیلتیازم، وراپامیل)
بیماران ناپایدار: کاردیوورژن سنکرون درمان انتخابی آنها است که شامل شوک الکتریکی به قلب است، که هماهنگ (سنکرون) با موج R یا موج S نوار قلب داده می شود، تلاشی است برای تحریک ایمپالس منظم و هماهنگ الکتریکی قلب
نصب ضربان ساز (پیس میکر)
اگر فیبریلاسیون دهلیزی به ریتم مداوم تبدیل شود، درمان با وارفارین شروع می شود تا ریسک آمبولی کاهش یابد

تشخیص های پرستاری

اختلال تبادل گازی
کاهش برونده قلبی
پرفیوژن ناموثر بافتی

مداخلات پرستاری

پایش نشانه های کاهش جریان خون به بافت ها یا ارگان های حیاتی (هیپوپرفیوژن) در اثر کاهش برونده قلبی، که توسط علائم زیر مشخص می شود و ممکن است در نتیجه فیبریلاسیون دهلیزی رخ دهد:
» کاهش فشار نبض
» سردی اندام ها
» تغییر وضعیت روانی
» ریت قلبی سریع زمان استراحت
» تنفس متناوب عمیق و سطحی
» افزایش سطح BUN سرم
آماده سازی تجهیزات کاردیوورژن سنکرون، در صورت ناپایداری وضعیت بیمار
بررسی وجود آریتمی های تهدید کننده زندگی
بررسی نشانه های سمیت دارویی و قطع موقت در صورت وجود سمیت – برای نمونه تشنج، ایست تنفسی، آریتمی
محدودیت فعالیت بیمار برای کاهش بار قلبی
آموزش موارد زیر به بیمار:
» دلیل نیاز به وارفارین درمانی، همچنین پایش INR؛ اصلاح رژیم غذایی، مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و آسپرین
» اهمیت معاینات منظم برای اطمینان از هر گونه تغییر ریتم قلب
» تماس با پزشک یا پرستار در صورت احساس سرگیجه، سبکی سر؛ نشانه های تغییر ریتم قلب
» اجتناب از اتانول، کافئین، نیکوتین – ماشه کننده وقوع آریتمی هستند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com