ورود کاربر

آندوکاردیت (Endocarditis)

tarjomac

 انفارکتوس میوکارد - ترجمه متون تخصصی پرستاری

مشکل چیست؟

آندوکاردیت حاصل حمله میکروارگانیسم ها و معمولاً باکتری ها به جریان خون و چسبیدن به لایه پوششی داخلی قلب (آندوکارد) و دریچه های قلبی است که منجر به التهاب این لایه می گردند. زمانی زخم و نکروز صورت می گیرد که میکروارگانیسم دریچه های قلب را پوشانده باشد. این عارضه معمولاً در بیماران مبتلا به بیماری روماتوئید قلب یا بیماری های دژنراتیو قلبی، استفاده از تجهیزات پزشکی آلوده (خطوط وریدی، لوله معده یا لوله ادراری، رویه های تنفسی)، رویه های دندانپزشکی و مصرف کنندگان مواد تزریقی رخ می دهد.

پیش آگهی

پیش آگهی به ارگانیسم عامل (چرا که بعضی ویرولانس قوی تری دارند) و درجه آسیب قلبی بستگی دارد. ممکن است میوکاردیت نیز رخ دهد.

علائم و نشانه های تشخیصی

تب /لرز – در اثر فرآیند عفونی
پتشی کام، زیر بستر ناخن ها، گره های osler (نواحی دردناک، تغییر رنگ یافته، برجسته در انگشتان و پاها)، ضایعات Janeway (ضایعات دردناک در کف دست و پا)
خستگی – در اثر فرآیند عفونی
مورمور – جدید یا تغییر یافته.

تست های تشخیصی

کاردیومیوپاتی - ترجمه متون تخصصی پرستاری

کشت خون و آنتی بیوگرام - سه سری کشت با فاصله یکساعت برای تعیین ارگانیسم عامل انجام می شود، تا بتوان درمان را شروع کرد.
اکوکاردیوگرام – تشخیص نمو نباتی بر روی دریچه ها یا آسیب دریچه های قلبی توسط میکروارگانیسم و همچنین برای تعیین دریچه هایی که درگیر می باشند.
اکوکاردیوگرام از راه مری – نمایی از قلب می دهد که نمو نباتی روی دریچه های قلب یا آسیب دریچه های قلبی توسط میکروارگانیسم بخوبی معلوم است.
رادیوگرافی قفسه سینه – بررسی ناهنجاری های قلبی زمینه ای و رسوخ بیماری به ریه ها.

درمان

درمان آندوکاردیت به عامل ایجاد کننده آن بستگی دارد. درمان تجربی بایستی شروع شود، زمانی که منتظر نتایج کشت خون هستیم. برآیند درمان تحت تاثیر میزان تخریب دریچه ها، آمبولی، رشد باکتری بر روی دریچه ها و یا آندوکارد بستگی دارد.

براساس نتایج کشت و آنتی بیوگرام، آنتی بیوتیک تجویز شود.
تعویض دریچه قلب در صورت ضرورت و آسیب شدید دریچه ها
استراحت برای کاهش بار قلبی.

تشخیص های پرستاری

کاهش برونده قلبی
ریسک صدمه
عدم تحمل فعالیت

مداخلات پرستاری

پایش نارسایی قلبی ناشی از افزایش استرس وارده بر قلب در اثر تغییر عملکرد دریچه ها
» مشکلات تنفسی (تنگی نفس)
» ریت قلبی بیشتر از 100 تا در دقیقه (تاکیکاردی)
» وجود صدای کراکل (قلقل) ریوی
» اتساع ورید گردن
» ادم، معمولاً در اندام ها، ممکن است در بیماران بدون حرکت ادم سارکوم دیده شود
» افزایش وزن
پایش بیمار از نظر آمبولی – ممکن است تکه از رشد نباتی روی دریچه کنده شده و به گردش خونی وارد شود
» وجود خون در ادرار (هماچوری)
» درد با هر تنفس در اثر آمبولی ریوی
پایش عملکرد کلیوی
» افزایش BUN (اوره نیتروژن خون)
» افزایش تخلیه کراتینین
» کاهش برونده ادراری
آنتی بیوتیک پروفیلاکسی قبل، حین و پس از رویه های طبی که جریان خون بیمار را در معرض میکروارگانیسم ها قرار می دهد – در غیر اینصورت ورود میکروارگانیسم به جریان خون و تشکیل کلنی بر روی دریچه های قلب تسهیل می شود.

موارد زیر به بیمار آموزش داده شود:

لزوم مصرف آنتی بیوتیک برای کل دوره تجویز شده
بیماری ممکن است عود کند
در صورت بروز تب، لرز یا تعریق شبانه به پرستار یا پزشک خود اطلاع دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com