ورود کاربر

آلکالوز تنفسی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارآلکالوز تنفسی (Respiratory alkalosis) زمانی رخ می دهد که سطح CO2 بخاطر افزایش تهویه کاهش یافته باشد. ریت تنفسی سریع یا تنفس عمیق موجب دفع زیادی CO2 از بدن خواهد شد. از آنجایی که CO2 عنصر اصلی در ترکیب اسید کربنیک (H2CO3) است، از دست دادن CO2 موجب کاهش مقدار اسید بدن شده و واکنش به سمت راست منحرف شده، بیکربنات بیشتری باقی مانده و pH بالا می رود.

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

علل آلکالوز تنفسی

وبگاه پرستارهر وضعیتی که موجب افزایش تنفس شود می تواند موجب آلکالوز تنفسی شود، اگر به اندازه کافی ادامه داشته باشد. مثلا اگر اضطراب شدید باشد می تواند موجب هیپرونتیلاسیون و از دست رفتن CO2 شود. کم بودن سطح اکسیژن خون (برای نمونه؛ هیپوکسمی) مثل کاهش اکسیژناسیون در بیماری ریوی یا در ارتفاعات که غلظت اکسیژن هوا کم است، می تواند بیمار را تحریک کند که سریعتر نفس بکشد.

وبگاه پرستارتشخیص آلکالوز تنفسی از طریق pH بالاتر از 7.45 و فشار دی اکسید کربن (Pco2) کمتر از 35 میلی متر جیوه مشخص می شود. ممکن است کاهش CO2 حاصل تلاش بدن برای متعادل سازی وضعیت اسیدوز باشد، اما pH روی وضعیت کلی حاکم است و بنابراین CO2 برای جبران وضعیت اسیدی دفع شده است. سطح کلی pH ممکن است در محدوده نرمال باشد، یا اگر بطور کامل جبران نشده باشد، ممکن است کمتر از 7.35 باشد.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com