ورود کاربر

اسیدوز تنفسی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاراسیدوز تنفسی (Respiratory acidosis) زمانی رخ می دهد که سطح CO2 جریان خون در اثر هیپوونتیلاسیون (hypoventilation) یا کاهش تهویه افزایش یابد. تنفس کند یا سطحی موجب کاهش تبادل CO2 در ریه ها و دفع مواد زائد از خون می شود. دی اکسید کربن عنصر اصلی اسید کربنیک است و افزایش سطح CO2 موجب انحراف به چپ شده و اسید بیشتری تشکیل شده و اسید کمتری به عناصر تشکیل دهنده آن تجزیه می شود.

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارتعیین اسیدوز تنفسی براساس یافته های تجزیه و تحلیل گازهای خون شریانی است و اگر pH کمتر از 7.35 و غلظت Pco2 بیشتر از 45 میلی متر جیوه باشد، اسیدوز تنفسی رخ داده است. ممکن است افزایش سطح CO2 تلاشی باشد برای تصحیح حالت آلکالوزی باشد، اما pH که بر وضعیت کلی اسید – باز حاکم است، نشانگر وضعیت کلی آلکالوز یا دامنه نرمال خواهد بود، اگر اسیدوز بطور کامل جبران شده باشد.

علل اسیدوز تنفسی

وبگاه پرستاراختلالات تنفسی که تهویه بیمار را به مخاطره بیاندازند موجب تجمع CO2 در بدن بیمار خواهند شد. مشکلات ریوی از قبیل بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و از جمله آمفیزم (emphysema)، برونشیت (bronchitis)، آسم (asthma) و آسپیراسیون و پنومونی شدید موجب اخلال در توانایی بدن در دفع CO2 می شوند. وضعیت هایی که با سرکوب تنفسی همراه است از قبیل ضربه مغزی (head injuries)، داروها (بخصوص مسکن ها و سداتیوها) و تومورهای مغزی (brain tumors) نیز موجب بازدم CO2 را کاهش داده و موجب اسیدوز تنفسی می شوند.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com