ورود کاربر

سیستم کلیوی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت از اواسط دهه 20 عمر تا دهه 80 تعداد نفرون ها (واحد ساختمانی اصلی کلیه ها) تا بیشتر از 40% کاهش می یابد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت در عین حال 60% باقیمانده نفرون ها دارای کفایت عملکردی قبلی نیستند و جریان خون به سلول های کلیوی و ریت فیلتراسیون گلومرولی کاهش می یابد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت عملکرد پایه کلیوی حفظ می شود اما ظرفیت ذخیره وجود ندارد، بنابراین کلیه نسبت به افزایش استرس یا بار کاری حساس می شوند که در اثر افزایش تولید مواد زاید رخ می دهد (یا زمانی که مقدار الکترولیت هایی که باید فیلتره شوند، زیاد می شود).
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت حساسیت کلیه ها نسبت به هورمون ضد ادراری (ADH) کاهش می یابد، بنابراین نمی توانند بخوبی آب بدن را کنترل کنند و منجر به دفع اضافی و دهیدراسیون می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت دهیدراسیون بخاطر کاهش پاسخ به مکانیسم تشنگی در سالمندان بدتر است، زیرا مایعات مصرفی کمتر بوده و موجب افزایش اسمولاریته سرم و هیپرناترمی (hypernatremia) می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش عملکرد کلیوی موجب کاهش توانایی پردازش و دفع داروها می شود؛ بنابراین داروها ممکن است اثر بیشتر و بلند مدت تری نسبت به جوانان داشته باشند. عوارض جانبی داروها شایعتر است و با اختلال تعادل مایعات، الکترولیت ها و اسید و باز همراه است.

وبگاه پرستاربنابراین مشهود است که بیماران سنین خیلی پایین (نوزادان) و خیلی بالا (سالمندان) در خطر بالاتر عدم تعادل مایعات، الکترولیت ها یا اسید و باز هستند. این بیماران همچنین ریسک بالاتر تجربه عوارض عدم تعادل را دارند زیرا عملکرد ارگان ها با افزایش سن کاهش می یابد.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com