ورود کاربر

مراقبت تسکینی فیبروز ریه

فیبروز ریوی چیست؟

فیبروز ریوی (Pulmonary fibrosis) یکی از بیماری های ریه است. این اسم به معنی وجود اسکار در ریه ها است، یعنی بافت ریه سفت و سخت می شود. هر چه اسکار ریه بیشتر باشد، عملکرد ریه بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد. این مسئله موجب مشکلات تنفسی در بیمار می شود. هنوز علت واقعی این بیماری مشخص نیست.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی نوعی مراقبت بهداشتی تخصصی است که برای مبتلایان به بیماری های جدی ارائه می شود. مراقبت تسکینی روی تسکین علائم، درد و استرس ناشی از بیماری جدی و مزمن از قبیل فیبروز ریه متمرکز است. هدف از مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی تا سر حدامکان می باشد.

مراقبت تسکینی توسطی تیمی متشکل از پزشک مراقبت تسکینی، پرستار مراقبت تسکینی، مددکار و سایر متخصصین لازم برای بیماری خاص ارائه می شود و این تیم یک لایه حمایتی جدید برای بیمار و خانواده وی محسوب می شود. مراقبت تسکینی را می توان برای هر سنی و هر مرحله ای از بیماری ارائه نمود. بهتر است بلافاصله بعد از تشخیص فیبروز ریه و همزمان با مراقبت درمانی، مراقبت تسکینی شروع شود.

درمان و علائم فیبروز ریوی – نقش مراقبت تسکینی

علائم شایع فیبروز ریه عبارتند از:

  • تنگی نفس
  • سرفه خشک یا مزمن
  • خستگی
  • کاهش وزن بی دلیل
  • درد عضلات یا مفاصل

زندگی با فیبروز ریه یک چالش بزرگ است و مراقبت تسکینی می تواند در زندگی مبتلایان به فیبروز ریه و خانواده آنها تفاوتی ایجاد کند. درمان های تسکینی فیبروز ریه شامل داروهای تسکین مشکلات تنفسی از قبیل تنگی نفس است. اکسیژن درمانی می تواند تنفس را بهبود بخشیده و خواب را راحتتر کند. سایر داروها و تکنیک ها می توانند به رفع عصبانیت، خونسردی، تسکین افسردگی، درمان درد کمک کنند.

بیماران مبتلا به فیبروز ریه معمولا مشکلات تنفسی شدید و مزمن داشته و به اکسیژن درمانی و پایش علائم نیاز دارند. تیم مراقبت تسکینی می تواند در این موارد به کمک بیمار و خانواده وی بیاید و علاوه بر راحت کردن تحمل بیماری برای بیمار، به آنها در سازگاری با شرایط کمک کنند و بهترین کیفیت ممکن زندگی را برای بیمار و خانواده وی فراهم سازند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com