ورود کاربر

خارش – یک مطالعه موردی

کارولین فالوز زنی 95 ساله است که تا مرگ شوهرش در 20 سال پیش زندگی مستقلی داشته است. دخترش 100 مایل دورتر از او زندگی می کند و دو یا سه بار در ماه از مادرش دیدن می کند.

دخترش وقتی متوجه کاهش وزن، خستگی و ظاهر زرد مادرش شد، وی را به بیمارستان برد. آزمایشات خون مشخص کرد که عملکرد کبدی وی آسیب دیده است و به نظر می رسد که وی به زردی انسدادی ناشی از احتمال انسداد در اثر بدخیمی مبتلا شده است. جدی بودن بالقوه تشخیص برای وی شرح داده شد، زیرا هر گونه آزمایش یا مداخله ای را رد می کرد. وی دچار خارش عمومی شده بود و کلرفنیرامین (chlorphenamine) با دوز 4 میلی گرم سه بار در روز مصرف می کرد (یک داروی آنتی هسیتامین سداتیو).

من دو هفته پیش برای اولین بار با خانم فالوز ملاقات کردم و وی وجود هر گونه درد، تهوع یا استفراغ را انکار می کرد. وی دچار زردی واضح بود و شدیدا بخاطر خارش شدید و مداوم رنج می برد، که شب ها بدتر شده و خواب وی را مختل کرده بود. پوست وی خشک بود و خراشیدگی های متعددی بر روی پوست وی دیده می شد.

هنوز خانم فالوزز هر گونه مداخله تهاجمی از قبیل گذاشتن استنت صفراوی که می توانست به تسکین علائم وی کمک کند را رد می کرد. اقدامات مراقبت از پوست توصیه شده و امولسیونی برای اضافه کردن به آب حمام و یا اعمال مستقیم به پوست برایش تجویز شد.

برچسب پوستی بوپرنورفین (buprenorphine) با دوز 5 میکروگرم در ساعت برای تهیه شده بود اما بعد از سه روز آن را قطع کرده بود، زیرا بهبودی ندیده بود. خانم فالوز تحت درمان روزانه با 50 میلی گرم سرترالین (sertraline) و اقدامات مراقبت از پوست عمومی گذاشته شده و استفاده از امولسیون ادامه یافت. در طی یک هفته وی کاهش علائم و شدت خارش را ابراز کرد و دخترش متوجه شد که مادرش خارش کمتری دارد. بعد از دو هفته وی رفع کامل خارش را گزارش کرد. در طی این زمان، شرایط عمومی وی رو به اضمحلال گذاشته و سه هفته بعد در منزل درگذشت. گرچه قادر نبود در هفته آخر عمرش سرترالین مصرف کند، خارش وی عود نکرد و مرگش با آرامش بود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com