ورود کاربر

فهرست مطلب

زخم فشاری (Pressure Ulcers)

زخم فشاری

مشکل چیست؟

زخم فشاری معمولا از پوست شروع شده و اغلب به بافت های عمقی پیشرفت می کند، در اثر اختلال گردش خون بافتی در اثر فشار طولانی مدت بر یک نقطه رخ می دهد. بدون جریان خون کافی و تغذیه حاصل از گردش خون، بافت خواهد مرد. بیشتر کسانی مبتلا می شوند که وابسته به ویلچر یا تخت هستند و قادر به حرکت دادن خودشان نیستند، بنابراین دفعات رفع فشار بر نقاط وزنی کم است. وقوع زخم فشاری مرحله یک فقط چندین ساعت طول می کشد. مواضع معمول وقوع زخم فشاری (pressure ulcers) یا زخم بستر (bedsores) شامل زوائد استخوانی از قبیل باسن، سارکوم، پاشنه، زانوها و ران است. اصطکاک ناشی از ملحفه ها می تواند تمامیت پوستی را بمخاطره بیاندازد همانطور که فشار برشی بر ناحیه وارد می شود؛ زمانی که پوست به یک طرف کشیده می شود اما ساختارهای عمقی تر حرکت نمی کنند. ابزارهای بررسی و شناخت برای پیش بینی ریسک زخم فشاری در دسترس است. یکی از ابزارهایی که بطور رایج استفاده می شود، مقیاس برادن (Braden scale) است که شامل معیارهایی از قبیل اصطکاک و مالش، سایش، وضعیت تغذیه ای بیمار، میزان تحرک و فعالیت، میزان رطوبت پوست و محدودیت های درک حسی است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com