ورود کاربر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پیشگیری از پنومونی

آموزش بیمار – پنومونی پنج واقعیت که بایستی در مورد پنومونی بدانید

آیا پنومونی قابل پیشگیری است؟

وبگاه پرستاربله. می توان ریسک ابتلا به پنومونی را با چند اقدام ساده کاهش داد. این اقدامات عبارتند از:

واکسن

  • سالی یکبار واکسن فلو بزنید تا از آنفولانزای فصلی پیشگیری کنید. شایعترین علت پنومونی آنفولانزا است، بنابراین پیشگیری از آنفولانزا به پیشگیری از پنومونی کمک می کند.
  • بچه های کوچکتر از 5 سال و سالمندان بزرگتر از 65 سال بایستی در مقابل پنومونی پنوموکوکی واکسینه شوند، زیرا پنومونی پنوموکوکی شایعترین شکل پنومونی باکتریال است. واکنش پنوموکوک برای تمامی بچه ها و بزرگسالانی که در خطر بالای بیماری هستند و یا دچار بیماری های دیگری هستند که آنها را مستعد می کند؛ استفاده شود. واکسن پنوموکوک دو نوع است. بایستی برای انتخاب واکسن مناسب با پزشک یا پرستار خود مشورت کنید.
  • واکسن های دیگری نیز برای پیشگیری از عفونت های باکتریال و ویروسی در دسترس است که ممکن است منجر به پنومونی شوند از جمله، سیاه سرفه، آبله مرغان و سرخجه.

شستن دست ها

وبگاه پرستاردست های خود را مکرر بشویید، بخصوص زمانی که بینی خون را فین می کنید، دستشویی رفته اید، کهنه بچه عوض کرده اید، قبل از خوردن یا آماده کردن غذا نیز دست ها را بشویید. یکی از آسانترین راه های پیشگیری از پنومونی شستن مکرر دست با آب و صابون است.

ترک سیگار

وبگاه پرستارسیگار به توانایی ریه ها در مبارزه با عفونت ها آسیب وارد می کند، افراد سیگاری در خطر خیلی بالاتر ابتلا به پنومونی هستند. سیگاری ها به عنوان یکی از پر خطر ترین گروه ها محسوب شده و تشویق می شوند که واکسن پنوموکوک را سالانه تزریق کنند.

مواظب سلامت عمومی خود باشید

  • از آنجایی که پنومونی اغلب پس از عفونت های ریوی رخ می دهد، از هر گونه علامتی که بیشتر از چند روز طول کشید، به سادگی نگذرید.
  • عادات بهداشتی خوب – خوردن رژیم غذایی سالم و متعادل، استراحت، ورزش منظم، غیره – به مقاومت بدن در مقابل بیماری های ویروسی و ویروسی است. همچنین عادات بهداشتی خوب و بهداشت فردی به بهبودی سریع از بیماری هایی مثل سرما خوردگی و آنفولانزا یا پنومونی و سایر بیماری های تنفسی کمک می کند.

وبگاه پرستاراگر بچه کوچک دارید، در مورد مسائل زیر با پزشک خود صحبت کنید:

  • واکسن هیب (Hib vaccine)، که از پنومونی ناشی از هموفیلوس آنفولانزای نوع B در بچه ها پیشگیری می کند.
  • داروی سیناگیس (پالیویزوماب) که به بچه های کوچکتر از 24 ماهه داده می شود تا از پنومونی ناشی از ویروس سینیشیال تنفسی (RSV) پیشگیری شود.

وبگاه پرستاراگر سرطان، ایدز یا بیماری های مزمن دیگر دارید، در مورد پیشگیری از پنومونی و سایر عفونت ها با پرستار یا پزشک خود مشورت کنید. اگر به بیماری تنفسی خاصی مبتلا هستید، تدابیر پرستاری مربوط به اختلالات تنفسی را مطالعه کنید.

علائم، علل و ریسک فاکتورهای پنومونی را بشناسید.

آموزش بیماری های شایع تنفسی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com