ورود کاربر

فهرست مطلب

پلورال افوژن (Pleural Effusion)

پلورال افوژن

مشکل چیست؟

تجمع غیر طبیعی مایعات در فضای پلورال بین پلور پریتال و ویسرال که ریه را می پوشاند، افوژن پلورال گفته می شود. مایع ممکن است به شکل مایع سروزی، خون (هموتوراکس) یا چرک (امپیم) باشد. مایع زمانی جمع می شود که میزان مایع تولیدی از توانایی بدن در دفع مایع اضافی به مخاطره افتد. مایع اضافی از اتساع کامل ریه ها جلوگیری می کند. اگر مایع جمع شده زیاد باشد، ریه ها را جابجا کرده، تبادل گازی منطقه را به مخاطره می اندازد. همانطور که مایع جمع شده و جای بافت ریه را اشغال می کند، ممکن است ریه های کولاپس شده را فشار داده و از خط وسط قفسه سینه (مدیاسینوم) به سمت دیگر منحرف کند. این موجب جابجایی ساختارهای مرکزی می شود که عملکرد ریه دیگر را نیز به مخاطره می اندازد. علل افوژن پلورال متنوع بوده و شامل نارسایی احتقانی قلب، نارسایی کلیوی، بدخیمی، لوپوس اریتماتوز، انفارکتوس ریوی، عفونت یا تروما است. ممکن است به عنوان عارضه جراحی (فرآیند پرستاری عوارض تنفسی جراحی) رخ دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com