ورود کاربر

تصویر مقعد

آموزش بیمار – مشکلات مقعد

وبگاه پرستارمقعد دریچه ای است که مجاری گوارشی به آن ختم می شود. مقعد از انتهای رکتوم شروع شده و آخرین بخش از روده بزرگ یا کولون است. خط آنورکتال مقعد را از رکتوم جدا می کند.

وبگاه پرستاربافتی بنام فشیا مقعد را احاطه کرده و آن را به ساختمان های اطراف متصل می کند. عضلات حلقوی به نام اسفنکتر داخلی مقعد دیواره مقعد را تشکیل داده و آن را بسته نگه می دارند. غددی وجود دارد که مایع به داخل مقعد ترشح کرده و سطح آن را مرطوب نگه می دارند.

وبگاه پرستاریک رشته عضلات بشقاب مانند که عضلات لواتور آنی نامیده می شوند، مقعد را احاطه کرده و کف لگن را تشکیل می دهند. شبکه وریدها در زیر پوست مقعد وجود دارد.

اختلالات مقعدی

 • هموروئید داخلی (Internal hemorrhoids): تورم وریدهای داخل مقعد یا رکتوم است. این نوع هموروئید یا بواسیر را نمی توان از بیرون بدن مشاهده کرد.
 • هموروئید خارجی (External hemorrhoids): عروق خونی است که نزدیک به دریچه مقعد متورم شده یا از مقعد بیرون زده اند
 • سرطان مقعد (Anal cancer): سرطان مقعد نادر است. عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، مقاربت مقعدی، داشتن شریک جنسی متعدد موجب افزایش ریسک سرطان مقعد می شود.
 • تب خال مقعدی (Anal herpes): مقاربت مقعدی می تواند موجب انتشار ویروس تب خال نوع 1 (HSV-1) و دو (HSV-2) شود. علائم شامل زخم های دردناک اطراف مقعد است که خوب شده و عود می کنند.
 • زگیل مقعد (Anal warts): عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است که موجب زگیل در اطراف و داخل مقعد می شود.
 • فیستول مقعد (Anal fistula): ایجاد کانال و شیار غیر طبیعی بین مقعد و پوست باسن است. بیماری های التهابی روده (بیماری کرون و بیماری کولیت اولسراتیو) یا جراحی قبلی از علل شایع این عارضه هستند.
 • شقاق مقعد (Anal fissure): فیشر یا شقاق مقعد نوعی برش و ترک در پوشش مقعد است که اغلب در اثر یبوست رخ می دهد. درد بخصوص در حین اجابت مزاج شدید است و علامت اصلی شقاق است.
 • آبسه مقعد (Anal abscess): کیسه های پر از عفونت است که در بافت نرم اطراف مقعد تشکیل می شود. آنتی بیوتیک و تخلیه جراحی ممکن است برای درمان موثر آبسه مقعد لازم باشد.
 • خارش مقعد (Anal itching): خارش اطراف یا داخل مقعد است که یکی از مشکلات شایع است. در بیشتر موارد عامل جدی و بیماری خطرناکی مسئول این خارش نیست.
 • درد مقعد (Proctalgia fugax): پروکتالژی فوگاکس یا درد شدید و ناگهانی در ناحیه مقعد و رکتوم است که از چند ثانیه تا چند دقیقه طول کشیده و بعد ناپدید می شود. علت آن ناشناخته است.
 • یبوست (Constipation): سخت بودن دفع مدفوع است که مشکلی رایج است و می تواند علت درد مقعد، فیشر یا شقاق مقعد، خونریزی از هموروئید باشد.
 • خونریزی مقعد (Anal bleeding): وجود خون قرمز روشن از مقعد است که گاهی اوقات از هموروئید است و مستلزم بررسی و تعیین علت است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com