ورود کاربر

مقدمه ای بر نمونه گیری

جمع آوری فوری و صحیح نمونه برای آزمایش نقش حیاتی در تشخیص صحیح، درمان به موقع و بهبودی وضعیت بیمار دارد و اغلب جزء وظایف پرستار است؛ بخصوص بیماران بستری. پرستار بایستی برنامه انجام آزمایشات بیمار را چیده و به موقع نمونه ها را به آزمایشگاه ارسال نماید. مسئولیت پرستار در رابطه با آزمایشات و نمونه گیری مطابق با سیاست موسسه ای که در آن کار می کند، متفاوت است.

آماده سازی بیمار

لازم است که آزمایش، دلیل و رویه انجام آن برای بیمار شرح داده شود تا باعث آسایش بیمار و همکاری وی در حین نمونه گیری شود. اینکار موجب می شود که بیمار آگاهی لازم را برای دادن رضایت نامه شفاهی یا کتبی لازم برای رویه های نمونه گیری تهاجمی داشته باشد.

زمان آماده سازی بیمار، بایستی مطالب روشن، مستقیم و بدون ابهام و کامل برای وی شرح داده شود. برای مثال، قبل از یک رویه نمونه گیری سخت یا دردناک مثل گرفتن نمونه مغز استخوان، از آنجایی که بیمار ناراحتی می کشد ممکن است نداستن زمان اتمام رویه وی را مضطرب کند یا اینکه بیمار ممکن است در مورد زمان آماده شدن نتیجه آزمایش کنجکاو باشد. اگر بیمار این اطلاعات را داشته باشد، بهتر همکاری کرده و نمونه گیری برای وی قابل تحمل تر می شود.

هنگام انجام رویه های نمونه گیری سخت و دردناک، بهتر است که با بیمار صحبت کنید زیرا موجب راحتی وی شده و همکاری وی بیشتر می شود و همچنین برای انجام رویه های دردناک، عوارض جانبی نمونه گیری آمادگی خواهد داشت و آماده دریافت مراقبت صحیح خواهد بود.

بعضی از آزمایشات به آموزش دقیق و مفصل بیمار نیاز دارد، تا همکاری بهتری داشته و از نمونه گیری صحیح اطمینان حاصل شود، بخصوص در نمونه هایی که قرار است بیمار رفتار خاصی انجام دهد یا وقتی بیمار به تنهایی نمونه گیری را انجام می دهد. برای مثال، بیمار بایستی رژیم غذایی خاصی را رعایت کرده، داروهای خاصی را قطع کرده یا مدت خاصی ناشتا باشد، یا تکنیک نمونه گیری را بلد باشد.

هرجا که لازم بود، توضیحات شفاهی را با آموزش های مکتوب تقویت کنید تا بیمار آمادگی کافی را پیدا کند. بعضی از موسسات درمانی دارای نوار ویدیو، آموزشات شفاهی ضبط شده و فیلم هستند که در اختیار بیمار قرار می دهند.

در صورت نیاز به گرفتن رضایت نامه از بیمار، بخصوص در رویه های تهاجمی، بایستی بیمار کاملاً رویه را درک کرده و علت انجام آزمایش را بداند تا بتواند رضایت نامه ای آگاهانه امضا کند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com