ورود کاربر

کلیات

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاربیشتر اختلالات روی بیشتر از یک الکترولیت تاثیر می گذارند. عدم تعادل مایعات با عدم تعادل الکترولیت خاص همراه خواهد بود و عدم تعادل اسید باز موجب عدم تعادل الکترولیت های خاصی می گردد. همانطور که در بخش عدم تعادل اسید-باز ذکر شد، عدم تعادل اسید – باز می تواند به علت و یا عامل عدم تعادل الکترولیت باشد. با در نظر داشتن این مسئله پرستار می تواند به تمامی سطوح عدم تعادل فکر کرده و مشکلاتی که ممکن است رخ دهد را پیش بینی کند. این مسئله بخصوص زمانی مهم است که اختلال موجود بیمار وی را در خطر اختلال دیگری قرار دهد یا درمان عدم تعادل بیمار را در خطر عدم تعادل متضاد آن قرار دهد. از آنجایی که اختلالات چند عاملی هستند و شامل چندین سیستم است، پرستار بایستی به صورت چند سیستمی واقعیات را در نظر بگیرد و عدم تعادل مختلط را در نظر داشته باشد که اغلب به طور همزمان در یک بیمار رخ می دهد.

وبگاه پرستاردر تعیین عدم تعادل مایعات، الکترولیت یا اسید – باز بیمار، علائم و تاریخچه ارزش زیادی دارد. پرستار بایستی سئوالاتی بپرسد و اطلاعاتی در مورد عادات غذایی، عادات ورزشی، محیط کار، عادات شخصی از قبیل کشیدن سیگار یا نوشیدن الکل جمع آوری کند، بخصوص اگر بیمار در خطر بالای این وضعیت ها است. این اطلاعات به همراه نتایج آزمایشات و داده های معاینه فیزیکی به تشخیص و تصمیم گیری در مورد مداخلات پرستاری و وکالت بیمار برای به حداقل رساندن عوارضی که ممکن است بیماری اصلی وی را تشدید کند؛ کمک خواهد کرد. علائم می تواند گیج کننده باشد زیرا علائمی زیادی در بین عدم تعادل الکترولیت ها و اسید – باز مشترک است و می تواند علائم مرکبی وجود داشته باشد، در صورتی که عدم تعادل مختلط باشد. جمع آوری بیشترین مقدار اطلاعات تاریخچه و عادات شخص به افتراق عدم تعادل کمک می کند و می تواند راهنمای تست های تشخیصی و آزمایشگاهی و درمان بیمار باشد.

وبگاه پرستارشناخت دامنه طبیعی الکترولیت ها، گازهای خون شریانی و سایر تست های آزمایشگاهی برای تعیین اهمیت و ضرورت گزارش داده ها مهم است. معمولا انجام آزمایشات جزء روتین مراقبتی و بخشی از درمان بیمار است که برای تعیین اثربخشی درمان ها انجام می شود. پایش دقیق نتایج آزمایشات به پرستار کمک می کند اثربخشی داروها و درمان های تجویز شده را مشخص کند و از درمان افراطی بیمار پیشگیری کند تا درمان یک عدم تعادل به عدم تعادل متضاد آن تبدیل نشود. در صورت امکان، بهتر است پرستار قبل از تجویز درمان های بیمار نتایج آزمایشات وی را بررسی کند و با توجه به نتایج آزمایشات میزان داروها و درمان تجویز شده را کنترل کند. با توجه به سیاست های موسسه، پرستار می تواند تست های غربالگری از قبیل اسمولاریته ادرار انجام دهد یا نمونه خون برای تعیین سطح الکترولیت ها ارسال نماید، بخصوص پتاسیم. در بسیاری از موارد یک ذره پیشگیری بهتر از خروارها درمان یا علاج است.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com